02

09.2019

14:46

Naiste Esiliigas alustati sügisvooru kohtumistega

Pühapäeval peeti naiste Esiliigas sügisringide esimesed kohtumised ning võidupunktid noppisid tabelisse Pärnu JK II, FC Flora II, Tallinna Kalev II ja Nõmme Kalju.

Tabelis 35 punktiga esikohta hoidev Pärnu duubelnaiskond võõrustas Tallinna FC Ajaxit ja teenis kindla 6:1 võidu. Kaks tabamust said kirja Elizaveta Rutkovskaja ja Liisa Kalista Sapas. Ühe värava lisasid omalt poolt Marve Bessmertnõi (pildil) ja Marie Saar. Ajax jätkab liigas neljandal kohal, olles 15 kohtumisega kogunud 21 punkti.

Teises esineliku omavahelises mängus alistas Tallinna FC Flora II Sportland Arenal peetud kohtumises Tallinna JK Legioni. Külalised asusid mängu juhtima juba 6. minutil, kui täpne oli Vlada Kodak. Avapoolaja viimasel minutil suutis Flora tänu Hanna Karoliina Kalle tabamusele seisu viigistada. Legion haaras juhtohjad taas 82. minutil läbi Anna Kulieva väravale. Flora pööras kohtumise lõpus kahe minutiga kaotusseisu võiduks, kui Eva Nõmme ja Helen-Triin Vähi-Rebina tabamused tegid seisuks 3:2. Flora asub 31 punktiga teisel tabelireal, Legionil on kolmandana kirjas 21 punkti.

Tabeli teises pooles läksid vastamisi FC Elva ja JK Tallinna Kalev II. Elva Nike Arena kunstmuruväljakul toimunud kohtumises teenisid 3:1 võidu külalised. Skoor avati juba teisel minutil, kui täpne oli Kätlin Ojapõld. Vaheajapausile läks Kalev kaheväravalises eduseisus, sest resultatiivne oli Kaili Pertel. 82. minutil lõi Ojapõld oma teise värava, viies Kalevi 3:0 juhtima. Lõpuminutitel vähendas Elva oma kaotusseisu läbi Kalevi omavärava, kuid enamaks kodunaiskonnal jaksu ei jätkunud ja Kalev sai võidu kirja. Liigatabelis hoiab Kalev 22 punktiga viiendat positsiooni, Elva on kuue punktiga kaheksandal tabelireal.

Hiiu kunstmurustaadionil peetud mängus kohtus Nõmme Kalju FC naiskond Tartu JK Tammeka II-ga ning kohtumisest väljus Kalju 3:1 võiduga. Tabelis on Tammeka II 15 vooruga kogunud 18 punkti, mis annab kuuenda positsiooni. Kalju asub 12 punktiga vahetult nende selja taga.