04

10.2014

12:20

Naiste Expert liigas on kõik kohad välja jagatud

Expert liigas oli enne tänaseid eelviimase vooru mänge olemas pigem teoreetiline võimalus, et Tallinna FC Flora jääb ilma hõbemedalitest, kuid nii muidugi ei läinud.

Tasavägises mängus Tartus kohaliku Tammekaga jäi Flora võitjaks tulemusega 3:1. Kõik olulisemad sündmused toimusid teisel poolajal, esmalt ei realiseerinud Liis Pello penaltit, kuid peagi lõid Lisette Tammik ja Miina Kallas siiski kaks väravat. Tammeka mängiv peatreener Aleksandr Ševoldajeva suutis küll ühe vastuvärava lüüa, kuid Kethy Õunpuu 88. minuti värav pani mängule punkti. Pärast seda teenis Flora väravavaht väljaspool trahvikasti käega mängimise eest punase kaardi, aga mänguseis enam ei muutunud.

Pärnus alistas meister Pärnu JK Tallinna FC Levadia 4:1, kusjuures kõik võitjate väravad lõi Ave Pajo. Seega on enne viimast vooru Pärnul täiseduga kogutud 45 punkti, FC Flora järgneb 32 ja Levadia 23 punktiga. Tammekal on kirjas 12 punkti, mis kõik koguti turniiri esimesel etapil autsaiderite SK 10 ja Nõmme Kalju vastu.

Viimane voor toimub 11. oktoobril. FC Flora võõrustab Pärnu JK-d ja Levadia Tammekat. Expert liiga üleminekuturniiri kaudu pääseb tagasi tippliigasse Tartu SK10 ja Valga Warriori ühendnaiskond. Teine edasipääseja on kas Nõmme Kalju FC või JK Tallinna Kalev. Turniiritabelid on allpool.