31

10.2018

11:15

Naiste karikavõistlustel on peetud kolm 1/8-finaali, üks kohtumine katkestati

Naiste karikavõistlustel on selgunud kolm veerandfinalisti, kui edasipääsu kindlustasid FC Ajax, Saku Sporting ja Põlva Lootos. JK Tammeka – Tallinna Kalev kohtumine katkestati tugeva lumesaju tõttu.

Tallinna Ajax kohtus 16. oktoobril linnarivaali JK Legioniga ning teenis 4:1 võidu. Ajax läks mängu juhtima juba teisel minutil, kui täpne oli Valerija Levanova. Vaheajapausile läks Ajax kaheväravalises eduseisus, sest poolaja lõpus oli resultatiivne ka Gerli Israel. Teise kolmveerandtunni jooksul lisas veel ühe tabamuse Israel ja jala sai valgeks ka Alina Fitissova. Legioni auvärava autoriks oli 80. minutil Anastasia Ivanova.

Tasavägise kohtumise pidasid FC Elva ja Saku Sporting, kui võitja välja selgitamiseks läks vaja lisaaega. Skoor avati 18. minutil läbi Sportingu omavärava. Avapoolajal tõi Linette Listmann tabloole viigi ning 57. minutil viis Eliisabet Pedak juba Saku naiskonna juhtima. Elval oli sellele vastus olemas 72. minutil, kui täpne oli Heleri Rebane. Viigiseisul lõppenud normaalaja järel tõi Sportingule võidu Katriin Sauluse 116. minuti tabamus.

Laupäeval, 27. novembril läksid Tartus Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul vastamisi Meistriliiga klubid JK Tammeka – Tallinna Kalev. Tugeva lumesaju tõttu katkestati kohtumine 28. minutil Tammeka 1:0 eduseisus. Värava autoriks oli 14. minutil Jelena Kuvšinova (pildil). Mäng jätkub teisipäeval, 6. novembril kell 20.30. Katkestatud mängu taasalustatakse samast kohast, momendist ja minutist, kus mäng pooleli jäi.

Pühapäeval, 28. oktoobril võõrustas rahvaliiga võistkond Pärnu JK Vaprus Meistriliigas mängivat Põlva Lootost. Kohtumine otsustati ära esimese poolajaga, kui Lootose poolelt tegid skoori Kristin Kukli, Anette Laureen Linnuste ja Ave-Lii Laas. Teise kolmveerandtunni jooksul rohkem väravaid ei löödud ja Põlva edenes 3:0 võidu abil järgmisesse ringi.

2017. aasta meistrivõistluste neli tugevamat naiskonda (Pärnu JK, Tallinna FC Flora, Tallinna FC Levadia, Tartu SK 10 Premium) alustavad karikamänge veerandfinaalidest.