26

10.2020

11:38

Naiste karikavõistlustel peeti esimesi kaheksandikfinaale

Pühapäeval toimus naiste karikavõistlustel kaks 1/8-finaalkohtumist, millest väljusid võitjatena Meistriliiga võistkonnad.

Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond võõrustas Viljandi kunstmuruväljakul Esiliigas mängivat Tallinna JK Legioni ning sai kirja 4:1 võidu. Avapoolajal saatis ühendnaiskond vastaste võrku kaks väravat, kui 31. minutil avas skoori Katarina Põldur ning seitse minutit hiljem oli täpne Teisi Toomsalu. Legion vähendas 60. minutil läbi Anastasia Ivanova kaotusseisu, kuid Anna-Liisa Joandi väravad 65. ja 85. minutil jätsid võidu siiski kodunaiskonnale.

Päeva teises kohtumises olid Saaremaal vastamisi FC Kuressaare ja Nõmme Kalju. Avapoolaeg püsis väravateta ning mängu ainuke värav sündis 55. minutil, kui Kalju poolelt oli täpne Heidi Melis (pildil). Seega edenes 1:0 võiduga järgmisesse ringi sel hooajal Meistriliigas kaheksanda koha teeninud Kalju.

Kaheksandikfinaalides on ees ootamas veel kaks mängu. Kolmapäeval, 28. oktoobril on kell 19.00 Sportland Arenal vastamisi Tallinna FC Flora II - Põlva FC Lootos. Pühapäeval, 1. novembril on võistlustules Pärnu JK Vaprus ja JK Tallinna Kalev II. Kohtumine algab Pärnu Rannastaadionil kell 13.00.

Juba on koha järgmises ringis kindlustanud rahvaliiga naiskond Põhja-Tallinna JK Volta, kes pidi 1/8-finaalis kohtuma Kohtla-Järve JK Järvega. Kuna Järve naiskond diskvalifitseeriti vastavalt juhendile kahe loobumiskaotuse järel meistrivõistlustelt, tähendas see ka nende eemaldamist karikavõistlustelt.

Möödunud hooajal naiste meistrivõistlustel esinelikusse kuulunud võistkonnad Tallinna FC Flora, JK Tallinna Kalev ja Saku Sporting alustavad karikamänge veerandfinaalidest.