29

10.2017

07:16

Naiste karikavõistlustel selgusid kõik veerandfinalistid

Nädalavahetusel peeti karikavõistlustel viimane 1/8-finaal ning nüüdseks on selgunud kõik naiskonnad, kes kindlustasid edasipääsu järgmisesse ringi.

Oktoobri algul peetud kohtumises võõrustas Tartu SK 10 Premium Kambja staadionil Tallinna Ajaxit. Sel aastal Meistriliigas neljanda koha teeninud Tartu naiskonnal vastaste alistamisega probleeme ei tekkinud ning kodus võeti kindel 5:0 võit. Mängu protokolli võib näha siin.

Teises 1/8-finaalis läksid vastamisi Meistriliiga klubide duubelnaiskonnad, JK Tallinna Kalev II ja Tallinna FC Flora II. Pikema õlekõrre tõmbas selles mängus Flora II, kes suutis vastastele lüüa viis vastuseta väravat ja edenes veerandfinaali. Kohtumise protokolliga saab tutvuda siin.

Märksa võrdsemaks karikamänguks kujunes Paide Linnanaiskond Tapa ja FC Kuressaare vaheline mäng, kus normaalaeg lõppes 1:1 viigiga. Lisaajal kumbki naiskond enda väravaarvet kasvatada ei suutnud ning seega tuli edasipääseja selgitamiseks lüüa penalteid. Seal eksisid vähem Kuressaare mängijad, kes olid täpsed neljal korral, Paide suutis realiseerida kaks lööki. Seega sammus edasi järgmisesse ringi Esiliigas palliv Kuressaare naiskond. Mängu protokolli näeb siin.

Laupäeval, 28. oktoobril peetud viimases 1/8-finaalis läks samuti vaja lisaaega, kui Saku Sportingu ja Tartu JK Tammeka kohtumise normaalaja lõpuks oli tablool 1:1. 92. minutil teenis Sporting penalti, mis suudeti ka realiseerida. Tartu klubil oli võimalik ka kohtumine viigistada, kui 118. minutil määrati nende kasuks penalti, kuid seda väravasse toimetada ei õnnestunud. Seega teenis 2:1 võidu Saku. Kohtumise protokolli võib näha siin.

Veerandfinaalidest alustavad oma karikamänge ka 2016. a meistrivõistluste neli tugevamat naiskonda: Pärnu JK, Tallinna FC Flora, Tallinna FC Levadia ja JK Tallinna Kalev. Veerandfinaalid peetakse kevadel.