17

09.2019

15:36

Naiste madalamates liigades hoiavad liidriohje Pärnu klubid

Nädalavahetusel peeti kohtumisi naiste madalamates liigades ning hetkeseisuga on Esiliigas liidriks Pärnu JK II ning Teises liigas hoiab esikohta Pärnu JK Vaprus.

Pärnu JK II alistas viimati võõrsil Tallinna JK Legioni 5:2. Pärnu resultatiivseim oli kahe tabamusega Elizaveta Rutkovskaja. Ühe värava lisasid veel Ljubov Maksimova (pildil), Liisa Kalista Sapas ja Sandra Paulberg. Legioni poolelt sai kaks väravat kirja Margarita Matjuhhova. Tabelis hoiab Pärnu 39 punktiga esikohta, Legion on 21 punktiga neljas.

Esiliiga tabeli ülemise poole teises kohtumises võõrustas Tallinna FC Flora II Sportland Arenal Tallinna FC Ajaxit. Mõlemad naiskonnad sahistasid vastaste võrku korra ja leppisid 1:1 viiki. Flora II paikneb 33 punktiga teisel positsioonil, Ajax on 25 punktiga koht allpool.

Viiendal tabelireal paiknev JK Tallinna Kalev II pidi kodusel Keskstaadioni kunstmuruväljakul tunnistama seitsmendat kohta hoidva Nõmme Kalju FC paremust. Avapoolaja järel olid juhtohjad Kalevi käes, sest 11. minutil oli nende eest täpne Sabina Ahmedova. Kalju jõudis viigiväravani 70. minutil tänu Laura Jaanseni tabamusele ning võit kindlustati 80. minuti penaltist, mille realiseeris Marta Liisa Staalfeldt. Kolm vooru enne hooaja lõppu on Kalev II kogunud 25 punkti ning Kalju 15 punkti.

Kuuendal positsioonil olev Tartu JK Tammeka II ja kaheksandal kohal olev FC Elva tegid 1:1 viigi. Mõlemad väravad löödi avapoolajal, kui kaheksandal minutil viis Karoliine Maria Pihlapuu Tammeka juhtima ning 20. minutil viigistas Liisa Mägi penaltist seisu. Tammeka II on 17 vooruga kirja saanud 19 ja Elva 10 punkti.

Naiste Teises liigas peeti pühapäeval üks kohtumine, kui Pärnu JK Vaprus teenis 5:2 võidu Põlva FC Lootos II üle. Vapruse poolelt sai kübaratriki kirja Anastasija-Grazyna Shcherbachenia ning ühe värava lisasid Laura Usta ja Kristel Lepik. Lootose tabamused sündisid kohtumise lõpuminutitel ning nende autorid olid Helene Lumi ja Lisethe Lanno. Teises pühapäeval toimuma pidanud mängus andis Paide Linnanaiskond loobumiskaotuse JK Narva Transile.

Liigatabelis hoiab Vaprus 26 punktiga hetkel esikohta. Neile järgneb FC Kuressaare, kes on kogunud sama arvu punkte, kuid on seejuures pidanud kaks mängu vähem. Kolmandal tabelireal paikneb Trans 16 punktiga. Esikolmikule järgnevad Paide (14 punkti), Lootos II (11) ja Kohtla-Järve JK Järve (11).

Esiliiga ja Teise liiga järgmine voor ootab ees pühapäeval, 22. septembril.