16

10.2017

15:14

Naiste madalamates liigades ootavad ees üleminekumängud

Nädalavahetusel jõudsid lõpule naiste Esiliiga ja Teise liiga hooajad ning selgeks said lõplikud kohad liigatabelites.

Esiliigas oli juba varasemalt selgunud kuld- ja hõbemedalite omanikud, kui tabeli tipus kinnitas kindlalt kanda Pärnu JK II ja neile järgnes Tallinna FC Flora II. Tihedam rebimine käis esinelikus järgnevatele kohtadele, sest iseseisvate klubidena võitlesid Tallinna Ajax ja Nõmme Kalju pääsu eest Meistriliigasse. Viimases voorus tunnistasid mõlemad kaotust, kui Ajax jäi 0:3 alla Pärnule ja Kalju alistus 0:4 Florale. Kolmanda koha tabelis kindlustas endale Ajax, kes teenis sellega ka õiguse otse tõusta järgmiseks aastaks kõrgeimasse liigasse. Kalju jäi tabelis neljandale positsioonile ja sai endale koha üleminekumängudele, kus hakatakse heitlema Meistriliigas seitsmenda koha teeninud Põlva Lootosega.

Esiliiga viiendal tabelireal lõpetas FC Elva (26 punkti), kes viimases kohtumises tegi 2:2 viigi seitsmenda koha saavutanud JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonnaga (18 punkti). Kuuendaks tuli FC Kuressaare (23), kes viimases mängus alistas 4:1 kaheksandaks jäänud Kohtla-Järve JK Järve (15).

Naiste Meistriliiga üleminekumängude kuupäevad:

28. oktoober kell 13:00 Nõmme Kalju FC – Põlva FC Lootos, Hiiu kunstmurustaadion

4. november kell 13:00 Põlva FC Lootos – Nõmme Kalju FC, Lootospark

Teises liigas saavutas kindla eduga üldvõidu Saku Sporting, kes hooaja jooksul kogus 16 mängust 15 võitu ja ühe viigi. Sellega teeniti ka õigus tõusta järgmiseks aastaks Esiliigasse. Teisele kohale tuli JK Tallinna Kalev II (31 punkti), kes asub Esiliiga koha nimel heitlema Kohtla-Järve naiskonnaga. Kolmandale positsioonile jõudis FCI Tallinn (30), kes hooaja viimases mängus võitis küll Kalevit, kuid jäi siiski napilt nende selja taha. Esikolmikule järgnesid Paide Linnanaiskond Tapa (28), JK Saarepiiga (23), JK Narva Trans (19), JK Tartu Tammeka II (16), Rakvere JK Tarvas (10) ja FC Jokeri ja Kuusalu ühendnaiskond (5).

Naiste Esiliiga üleminekumängude kuupäevad:

29. oktoober kell 13:00 JK Tallinna Kalev II – Kohtla-Järve JK Järve, Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljak

5. november kell 13:00 Kohtla-Järve JK Järve – JK Tallinna Kalev II, Ahtme Gümnaasiumi kunstmurustaadion