22

10.2018

11:31

Naiste Meistriliiga lõppes: liigast langes Ajax, üleminekumängudele suundub Tammeka

Laupäeval peeti naiste Meistriliiga viimane voor, kus said võidud kirja FC Flora, Pärnu JK, SK 10 ja JK Tammeka.

Meistritiitli teeninud FC Flora läks viimases kohtumises vastamisi linnarivaali FC Levadiaga, kes oli juba varasemalt kindlustanud pronksmedalid. Mängu asus 13. minutil juhtima Levadia, kui täpne oli Mariana Kees. Selle tulemusega lõppes ka avapoolaeg. Teise kolmveerandtunni alguses suutis Flora seisu viigistada. Värava autoriks oli vaheajapausil mängu sekkunud Maarja Saulep. Minut aega hiljem asus Flora juba kohtumist juhtima tänu Katrin Loo tabamusele ning lõpuks võetigi 2:1 võit.

Hooaja teise kohaga lõpetanud Pärnu JK alistas viimases voorus kindlalt neljanda koha teeninud Tallinna Kalevi. Avapoolajal juhtis koduväljakul mänginud Pärnu tänu Kairi Himaneni kahele tabamusele 2:0. Teisel poolajal vormistas Himanen oma kübaratriki. Lisaks sai kaks väravat kirja Kaire Palmaru, korra sai jala valgeks Laada Tereštšenkova ning Pärnu sai kirja 6:0 võidu.

Võitluses viiendale kohale saatis edu Tartu SK 10 Premiumi, kes alistas võõrsil Põlva Lootose. Kohtumise ainuke tabamus sündis 59. minutil, kui Lootos saatis palli enda väravasse. Tänu võidule lõpetas SK 10 hooaja 22 punkti ja viienda kohaga, Põlva sai 19 punktiga kirja kuuenda koha.

Tabeli teises pooles käis tihe heitlus liigasse püsimajäämise nimel. Enne viimast vooru edestas Tartu Tammeka viimasel kohal paiknevat FC Ajaxit kolme punktiga. Seega oleks Tammekale piisanud koha säilitamiseks ka viigist. Sepa staadionil peetud kohtumist juhtis Tammeka 48. minutiks aga juba 3:0, kui väravad lõid Maria Sootak, Anastasia Ivanova ja Renate-Ly Mehevets. Ajax suutis sellele vastata 62. minutil, kui täpne oli Gerli Israel, kuid Tartu klubi võttis siiski 3:1 võidu. See tulemus tähendab, et hooaja alguses Meistriliigasse tõusnud FC Ajax langeb uueks aastaks tagasi Esiliigasse.

Tammekat ootavad ees üleminekumängud, kus minnakse vastamisi JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonnaga, kes teenis teise parima iseseisva klubina Esiliigas viienda koha. Kohtumiste täpsed toimumisajad on selgumisel. Otsepääsme Meistriliigasse teenis Saku Sporting, kes lõpetas Esiliiga hooaja Pärnu JK II järel teise kohaga.

Meistriliiga hooaja parim väravakütt oli Katrin Loo, kelle arvele jäi 29 tabamust. Talle järgnesid Maarja Saulep ja augustis Itaaliasse siirdunud Vlada Kubassova (FC Levadia), kes said mõlemad kirja 24 väravat.