23

07.2018

12:30

Naiste Meistriliigas alistas Flora naiskond Pärnu

Laupäeval peeti naiste kõrgliigas järjekordsed kohtumised, kui 12. voorus võtsid võidu FC Flora, Põlva Lootos ja FC Levadia. Tartu klubid SK 10 ja JK Tammeka leppisid viiki.

Vooru keskses mängus läksid Lilleküla harjutusväljakul vastamisi tabeliliidrid FC Flora ja Pärnu JK. Põnevas kohtumises nähti väravaid esimese kolmveerandtunni lõpus. Flora asus juhtima 44. minutil, kui karistusalas pääses löögile Maarja Saulep. Avapoolaja lisaminutitel saatis Lisette Tammik kauglöögi Pärnu värava tagumisse nurka ja tegi seisuks 2:0. Teisel poolajal enam kumbki pool resultatiivne ei olnud ning Flora võttis kaheväravalise võidu ja kolm punkti. Mängu protokolli võib näha siin. Flora asub hetkel tabeli tipus, olles 12 mänguga kogunud 36 punkti, Pärnu jääb teisel kohal kuue punkti kaugusele.

Kolmanda koha heitluses kindlustas oma positsiooni Tallinna FC Levadia, kui suutis alistada oma lähikonkurendi Tallinna Kalevi. Esimese poolajaga lõi Levadia kolm väravat: skoori avas juba teisel minutil Vlada Kubassova ning veerandtunni möödudes lõi ta oma teise värava. Seejärel oli Kalevil võimalus kaotusseisu vähendada, kuid 28. minutil ei suudetud penaltit realiseerida. Avapoolaja lõpu eel suurendas Levadia eduseisu Anastasia Dodeltseva, kes oli ühtlasi ka Levadia neljanda värava autoriks. Kalevi tabamused sündisid teisel poolajal, kui 58. minutil oli täpne Emma Treiberg ja 74. minutil sai jala valgeks Anett Kadastu. Kohtumise protokoll on nähtav siin. Fotogaleriid mängust saab näha Soccerneti portaalist. Levadia hoiab 24 punktiga kinni kolmandast positsioonist ning nende eduseis Kalevi ees on nüüd üheksapunktiline.

Tabeli teises pooles on seis äärmiselt tasavägine: neli naiskonda mahuvad kahe punkti sisse. 12. voorus sai näha Tartu derbit, kui SK 10 Premium võõrustas Kambja staadionil JK Tammekat. 50. minutiks juhtis SK 10 kohtumist tänu Renita Roopalu ja Samanta Uueda väravatele 2:0. Tammeka suutis aga mängu tagasi tulla, kui kolme minuti jooksul löödi kaks väravat tagasi. Esmalt oli täpne Anastasia Ivanova ja seejärel tõi tabloole viigi Renate-Ly Mehevets. Viis minutit enne normaalaja lõppu oli Tammekal kasutada ka penalti, ent seda ei realiseeritud. Mängu protokolli näeb siin. Nii Tammeka kui ka SK 10 on nüüd kogunud kaheksa punkti ja sellega asutakse vastavalt viiendal ja kuuendal kohal.

Tihedalt nende kannul asuvad Tallinna FC Ajax ja Põlva Lootos. Omavahelises kohtumises haaras pikema õlekõrre Lootos. Tilsi staadionil peetud mäng asus juhtima Ajax, kui 11. minutil oli täpne Gerli Israel. Avapoolaja lõpuks oli Põlva aga kaotusseisu ümber pööranud ja tänu Kärt Hüdsi ja Ave-Lii Laasi väravatele juhiti 2:1. Teise poolaja esimeses pooles tõi Sofja Levtšenko tabamus tabloole küll viiginumbrid, kuid Katariina Kinnunen ja Hüdsi pöörasid mänguseisu taas Lootose kasuks ning mäng võideti 4:2. Kohtumise protokoll on nähtav siin. Põlva jaoks oli tegemist hooaja teise võiduga ning hetkel asutakse seitsme punktiga kaheksandal kohal. Ajax asub vahetult nende ees, olles kogunud kaheksa punkti.