07

09.2020

15:50

Naiste Meistriliigas oli esikolmik võidukas

Laupäeval peeti naiste Meistriliigas 13. vooru kohtumisi ning esikolmik väljus mängudest võitudega.

Tabeliliider FC Flora alistas võõrsil Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskonna tulemusega 6:1. Kohtumise kõik väravad sündisid avapoolajal. Võitjate poolelt sai viis tabamust enda nimele Katrin Loo ning korra sai jala valgeks Kethy Õunpuu. Ühendnaiskonna auvärava autoriks oli Teisi Toomsalu. Flora jätkab 13 vooru järel täiseduga, ühendnaiskond on 14 punktiga kuuendal kohal. Kohtumist saab täispikkuses järgi vaadata Soccernet.ee portaalist.

Põneva kohtumise pidasid tabelinaabrid Tallinna Kalev ja Pärnu Vaprus. Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul peetud mängus viis Kristina Bannikova 52. minutil Vapruse juhtima, kuid kuus minutit hiljem oli Pärnu naiskonna omavärava tõttu tablool viigiseis. Seejärel läks Kalev omakorda Evelyn Šilina tabamusest juhtima ning 87. minutil suurendas eduseisu Emma Treiberg. Minut hiljem aitas Bannikova teine värav Vapruse küll lähemale, kuid Kalev sai siiski kirja väärtusliku 3:2 võidu. Tänu võidule kindlustas Kalev kolmandat kohta tabelis, suurendades edu Vapruse ees kuue punkti peale.

Teisel positsioonil paiknev Saku Sporting oli koduväljakul edukas, kui Tartu Tammeka vastu võeti 7:1 võit. Avapoolajal sahistasid Sportingu kasuks võrku Triin Satsi, Berle Brant, Grete Daut, Ulrika Tülp ja Eliisabet Pedak. Tammeka poolelt sai värava kirja Anna Maria Mets. Teisel poolajal lisas veel ühe tabamuse Daut ning kohtumise lõppseis tuli 71. minutil Tammeka omaväravast. Sporting hoiab 30 punktiga teist kohta, Tammeka on kuue punktiga seitsmes.

Viiendal tabelireal paiknev Põlva Lootos alistas Kalju naiskonna 3:0. Lootose poolelt olid resultatiivsed Ave-Lii Laas, Kristin Kukli ja Ita Lillo. Põlva tõusis sellega viiendale kohale, kui 13 mänguga on kogutud 16 punkti. Kalju on punktideta kaheksandal tabelireal.