20

08.2018

14:24

Naiste Meistriliigas peeti 15. vooru kohtumisi

Naiste Meistriliigas toimus nädalavahetusel 15. voor, kus võidud said kirja FC Flora, Pärnu JK ja Tartu Tammeka, SK 10 ja FC Ajax viigistasid.

15. voorus pidasid ühtlasi oma lahkumismängud ka naiste koondislased Eneli Kutter, Lisette Tammik (mõlemad Flora), Kristina Bannikova (Pärnu) ja Vlada Kubassova (Levadia). Kõik mängijad siirdusid Itaaliasse oma uue koduklubi Napoli juurde.

FC Flora läks võõrsil vastamisi Tallinna Kaleviga. Vaheajapausile suutis Flora minna 3:0 eduseisus. Skoori avas 21. minutil Mari Liis Lillemäe, viis minutit hiljem sai jala valgeks Maarja Saulep ja vahetult enne poolaja lõppu oli penaltipunktilt täpne Katrin Loo. Teise kolmveerandtunni jooksul lisas Flora veel kolm väravat – esmalt sai tabamuse kirja Lisette Tammik, seejärel suurenes Flora edu tänu Kalevi omaväravale ning lõppseisu vormistas 84. minutil Eneli Kutter. Mängu protokolli saab näha siin. Flora hoiab hetkel 45 punktiga tabelis liidrikohta, Kalev on kogunud 18 punkti, mis annab neljanda koha.

Maarjamäe staadionil läksid vastamisi Pärnu JK ja Tallinna FC Levadia ning Pärnu võttis kindla 5:0 võidu. Mängu resultatiivseimaks tõusis Ulrika Tülp, kes avas 10. minutil skoori ja sai lõpuks kirja neli väravat, korra oli täpne ka leegionärist ründaja Olena Lymar. Avapoolajal oli Pärnul kasutada ka kaks penaltit, millest kumbagi realiseerida ei õnnestunud. Sellele vaatamata mindi vaheajapausile kaheväravalise eduga ja teisel poolajal lisati veel kolm tabamust. Kohtumise protokolli saab näha siin. Pärnu on 39 punktiga hoidmas teist kohta, Levadia jätkab 30 punktiga kolmandal kohal.

Tabeli teises pooles peeti tasavägiseid vastasseise. Tilsis kohtusid Põlva Lootos ja Tartu Tammeka. Mängu ainuke värav sündis 58. minutil, kui Eva-Maria Niit sai kirja tabamuse, mis tõi Tammekale tabelisse kolm punkti. Mängu protokoll on nähtav siin. Tartu klubi on hetkel kogunud 12 punkti, mis annab kuuenda koha. Lootosel on kirjas seitse punkti ja sellega asutakse kaheksandal positsioonil.

Kambja staadionil pidasid põneva kohtumise Tartu SK 10 Premium ja Tallinna FC Ajax. SK 10 sai kirja kiire värava, kui juba teisel minutil oli täpne Samanta Uueda. SK 10 suurendas oma eduseisu 78. minutil tänu Grete Ojala väravale. Vaid minuti hiljem vähendas Gerli Israel Ajaxi kaotusseisu ning mõned minutid enne kohtumise normaalaja lõppu tõi tabloole viigiseisu Vanessa Vaheri tabamus. Mängu protokolli on võimalik näha siin. SK 10 on tabelis hoidmas 13 punktiga viiendat kohta, Ajax on seitsmendal kohal kogunud üheksa punkti.