02

09.2020

14:37

Naiste Meistriliigas said selgeks medalinõudlejad

Naiste Meistriliigas peeti eile üheksanda vooru edasilükatud kohtumine, kui Saku Sporting alistas koduväljakul 4:1 Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskonna. Sportingu võiduga said selgeks ka need neli naiskonda, kes liiguvad edasi medalimängudele.

Saku staadionil peetud kohtumises püsis väravateta viigiseis kuni 63. minutini. Seejärel viis Ulrika Tülp kodunaiskonna juhtima. Vähem kui kümme minutit hiljem oli Sportingu eduseis juba kolmeväravaline, kui resultatiivsed olid Merily Toom ja Kairi Himanen. Ühendnaiskond vähendas kaotust 88. minutil tänu Teisi Toomsalu tabamusele, kuid mängu üleminutitel vormistas lõpptulemuse Paula Maria Mengel.

Saku kindlustas tänu võidule tabelis teist kohta, kui 12 vooruga on kogutud 27 punkti. Ühendnaiskond asub 14 punktiga viiendal positsioonil. Kaheringilise põhiturniiri lõpuni on jäänud kaks vooru ning neljandal kohal paiknevast Pärnu Vaprusest jääb ühendnaiskond maha juba seitsme punktiga.

Põhiturniiri järel jagatakse Meistriliiga tabel pooleks ning esimesed neli naiskonda jätkavad heitlust medalitele ja tabeli alumises pooles olevad võistkonnad mängivad liigasse püsimajäämise nimel.

Tabeli ülemises pooles on endale koha kindlustanud FC Flora, Saku Sporting, Tallinna Kalev ja Pärnu Vaprus ning 5.-8. kohtadele heitlevad Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond, Põlva Lootos, Tartu Tammeka ja Nõmme Kalju.