04

06.2018

15:31

Naiste Meistriliigas said võidud Tammeka ja Levadia

Laupäeval peeti naiste Meistriliigas kaks kaheksanda vooru kohtumist, kui Tartu Tammeka alistas Tallinna Ajaxi ning FC Levadia oli parem Põlva Lootosest.

Tammeka sai koduväljakul kirja oma hooaja teise võidu, kui Tallinna Ajaxit võideti tulemusega 4:1. Tammeka asus mängu juhtima 12. minutil, kui täpne oli Jelena Kuvšinova. Avapoolaja lõpuks juhtis Tartu naiskond kohtumist kahe väravaga, kui eduseisu suurendas Grete-Lilijane Küppas. 60. minutil suutis Ajax omalt poolt läbi Sofja Levtšenko tabamuse ühe värava tagasi lüüa, kuid kaks minutit hiljem oli täpne jälle Tammeka, kui resultatiivne oli Anastasia Ivanova. Mõned minutid pärast seda jäi Ajax ka vähemusse, kui nende värava autor Levtšenko teenis punase kaardi. Viimane sõna jäi samuti Tammekale, kui lõppseisu, 4:1 vormistas Liis Ott. Mängu protokolli on võimalik näha siin. Tabelis paikneb Tammeka kaheksa punktiga viiendal positsioonil, Ajaxil on koos viis punkti ja see annab seitsmenda koha.

Tallinna Levadia sõitis Põlva Lootosele külla 10 mängijaga ning naasis sealt 3:2 võiduga. Levadia suutis 12. minutiks minna mängu juhtima 2:0, kui täpsed olid Anastasia Dodeltseva ja Vlada Kubassova. Teisel poolajal muutus kohtumine äärmiselt tasavägiseks, kui Põlva kaotusseisu vähendas esmalt penaltist Ave-Lii Laas ning seejärel viigistas mängu Kärt Hüdsi. Mängust teenis kolm võidupunkti siiski Levadia 67. minuti Põlva omaväravast. Kohtumise protokolli näeb siin. Levadia on seni kogunud 18 punkti ja hoiab kolmandat kohta, Lootos seni punkte kirja pole saanud ja see annab hetkel kaheksanda koha.