25

02.2018

21:05

Naiste Taliturniiril toimusid esimesed mängud

Nädalavahetusel peeti EJLi jalgpallihallis naiste Taliturniiri kohtumisi ning võidud said kirja Pärnu, Flora, Tammeka ja Flora II.

Laupäeval käisid A-turniiri raames väljakul Meistriliiga naiskonnad. Päeva esimese kohtumises olid vastamisi Tallinna FC Flora – JK Tallinna Kalev. Mängu esimene värav sündis 12. minutil kui Lisette Tammik viis Flora juhtima ning selle tulemusega lõppes ka avapoolaeg. Teine kolmveerandtund kulges Flora taktikepi all kui poolaja alguses suudeti viie minuti jooksul lüüa kaks väravat – esmalt oli täpne Maarja Saulep ja seejärel sai jala valgeks Mari Liis Lillemäe. Omalt poolt lisas veel kaks väravat Tammik, saades kirja kübaratriki ja kindlustades Florale 5:0 võidu. Mängu protokolli on võimalik näha siin.

Teises kohtumises ei jätnud valitsev meister Pärnu JK võimalust Tallinna Levadiale, võites mängu lausa 11:2. Pärnu teenis kindla eduseisu juba esimese 16 minutiga, kui uuest hooajast võistkonna mängivaks peatreeneriks saanud Kristina Bannikova sai kirja kolm väravat. Vaheajapausile minnes juhtis Pärnu kohtumist juba viie väravaga kui ühe värava lisasid Anastasia Shcherbachenia ja Ulrika Tülp. Teisel poolajal sai kahel korral veel jala valgeks Bannikova, kübaratriki sai kirja Kadri Reinik ja Pärnu viimaseks tabamuseks oli Evelyn Šilina värav. Levadia mõlemad väravad kuulusid Vlada Kubassovale. Mängu protokoll on nähtav siin.

Pühapäevase B-turniiri raames kohtus Tallinna FC Flora II uuest hooajast Meistriliigas mängiva Tallinna Ajaxiga. Esimesel poolajal kumbki naiskond väravaarvet avada ei suutnud ja pausile mindi viigiseisul. Flora jõudis oma esimese tabamuseni 54. minutil, kui täpne oli Elis Soodla. Vaid minut hiljem tegi Ave Nurmeots seisuks 2:0. Ajax suutis küll 65. minutil läbi Gerli Israeli tabamuse kaotusseisu vähendada, kuid enamaks jaksu ei jätkunud ning Flora võttis 2:1 võidu. Kohtumise protokolli on võimalik vaadata siin.

B-turniiri teises mängus suutis Tartu Tammeka tänu esimese poolaja väravatele alistada Nõmme Kalju. Avavärava lõi 16. minutil Anastasia Ivanova. Pooltunni möödudes oli Tammeka poolelt täpne Jaanika Piibar ning Tartu naiskonna viimane värav sündis neli minutit hiljem, selle autoriks Jelena Kuvšinova. Teisel poolajal tabamusi enam ei tulnud ning Tammekale seega 3:0 võit. Mängu protokoll on nähtav siin.

Naiste Taliturniiri A-turniiri järgmised kohtumised peetakse 10. märtsil kui vastamisi lähevad FC Flora – FC Levadia ja Pärnu JK – Tallinna Kalev. B-turniiril kohtuvad 4. märtsil Nõmme Kalju – Tallinna FC Flora II. 11. märtsil ootavad ees vastasseisud FC Ajax – Nõmme Kalju ja FC Flora II – Tartu Tammeka.