04

06.2018

11:22

Nõmme BSC Olybet sai Euro Winners Cupil 16. koha

Nõmme BSC Olybet mängis nädalavahetusel Euro Winners Cupil kaks kohamängu. Kuigi Nõmme pidi mõlemas tunnistama vastaste paremust, siis saadi turniiril siiski 16. koht.

Laupäeval peeti kohtumine Läti meistri Kreissi vastu, kui lõunanaabritele jäädi alla 3:6. Kuigi Nõmme väravavahi Vaiko Tammeväli tabas kohtumise alguses Läti meeskonna väravalatti, siis avasid skoori vastased. Väravavaht Tammeväli tabas aga järjekordse löögiga posti, kuid seekord põrkus pall põrkest Rando Randile, kes lõi terava nurga alt palli käärlöögiga väravasse. Esimene kolmandik lõppes siiski lätlaste 2:1 eduseisul, kui Nõmme meeskonna peataoleku kaitses kasutas ära Läti meeskonna eestlasest ründaja Aleksei Galkin.

Teisel kolmandikul löödi üks värav, mille autoriks oli Nõmme meeskonna poolt Aleksander Saharov. Teise kolmandiku alguses läks Kreiss taas juhtima ning kahekordistas oma eduseisu viimase perioodi viiendal minutil. Priit Raamat suutis eestlased tuua värava kaugusele, kuid vastaste väravavaht taastas lätlaste kaheväravalise eduseisu 5:3-le. Viimasel minutil lõi Kreiss lõppseisuks 3:6.

Pühapäeva hommikul jäädi viimases kohamängus alla 5:8 alla Barõssavi BATE-le (Valgevene). Nõmme jäi 0:3 kaotusseisus, kuid Rando Rand suutis esimesel kolmandikul penaltist tuua eestlased kahe värava kaugusele.

Teisel kolmandikul tõid Verner Uibo ja Aleksander Saharovi väravad Nõmme BSC Olybeti korra ka viigini, kuid Saharovi täpsele karistuslöögile järgnenud lahtilöögist taastas BATE oma eduseisu. Kuigi Andreas Aniko lõi üheväravalises kaotusseisus korra veel posti, siis nõelas taas Valgevene meeskond, kes läks juhtima 5:3.

Viimasel perioodil asus BATE juhtima juba 8:3. Mängu lõpus olid veel Nõmme ridades täpsed Rain Hindrimäe ja Indrek Palm, kes vormistasid lõppskooriks 5:8.

74 meeskonna konkurentsis saavutas Nõmme BSC Olybet Euro Winners Cupil 16. koha, mis on läbi aegade Eesti klubide parim tulemus.

Nõmme BSC OlyBet osaleb turniiril koosseisus: Vaiko Tammeväli, Marten Rimmel, Andreas Aniko, Rando Rand, Aleksander Saharov, Priit Mäeorg, Rain Hindrimäe, Verner Uibo, Indrek Palm, Priit Raamat, Erik Toom ja Raido Luhaorg. Treener Marek Markson, mänedzer Henri Karikosk ja füsioterapeut Ebe Reier.