30

05.2018

10:14

Nõmme BSC Olybet tegi Euro Winners Cupil ajalugu

Nõmme BSC OIyBet pidas eile teise kohtumise Euroopa rannajalgpalli meistrite klubide karikaturniiril Euro Winners Cup ning võitis 5:3 tulemusega Taani klubi Kopenhaageni BSC-d. Tegu on Eesti klubide jaoks ajaloolise võiduga, sest varasemalt pole meie meeskonnad turniiril kahte võitu saavutanud.

Mängu alustas paremini Kopenhaagen ning Nõmme jäi kiirelt kaotusseisu, kui taanlased realiseerisid 3. minutil väravaks nurgalöögi. Nõmme vastas aga kiirelt, kui Indrek Palmi kauglöögi suunas värava ees peaga väravavõrku Rando Rand.

Mäng jätkus Nõmme pallivaldamisega ning vastaste kaitsesse tõmbumise kasutas enesekindlalt ära väravavaht Vaiko Tammeväli, kes oma karistusalajoonelt kauglöögi liivapõrkest otse vastaste väravasse virutas. Vaid paar minutit hiljem tegutses taaskord hästi Tammeväli, kes vastaste audiviske püüdis ning algatas kiire vasturünnaku, mille Verner Uibo terava löögiga realiseeris 3:1 eduseisuks. Esimese kolmandiku lõpuhetkedel vilistas kohtunik vea Nõmme karistusalas Rain Hindrimäe vastu vastase kinni hoidmise eest. Järgnenud penalti realiseeris taanlaste ründaja külmavereliselt posti kõrvale ning esimene periood lõppes eestlaste kasuks 3:2.

Teisel kolmandikul püsis mänguseis pikalt muutumatuna. Lõpuks suutis Hindrimäe hea sööduga leida vastaste karistusalas Rando Randi, kes võitluses kahe vastaste kaitsjaga suutis palli lõpuks osavalt pöördelt väravavahile püüdmatult võrku lüüa seisuks 4:2.

Kolmandal kolmandikul jätkus võitluslik mäng, kus kohtunikud vilistasid mitmeid vigu mõlemale poole. Viimast kolmandikku oli mängitud seitse  minutit, kui taanlased teenisid nurgalöögi, millele järgnenud olukorras mängis osavalt vastaste mängija, kelle takistamisel tegi vea Priit Mäeorg. Rikkumist karistas kohtunik kollase kaardi ning järjekordse penaltiga. Taas realiseeris taanlane penalti ning vähendas Nõmme eduseisu minimaalseks 4:3.

Vaid minut hiljem olid aga aktsioonis taas nõmmekad ning hea viskega leidis Tammeväli vastaste karistusala joonel Aleksander Saharovi, kes osavalt endale palli rinnaga ette mängis ning üle pea löögi värava lati alla virutas. Mängu lõpuni oli jäänud kaks minutit, kui taanlaste kapten käärlöögi üritamisel tabas jalaga Randi pead. Kohtunik vilistas vea ohtliku mängu puhul ning karistas seda punase kaardiga. Kopenhaagen jätkas seejärel mängu ühemehelises vähemuses. Taanlastel õnnestus mängu lõpuminutitel veel paar ohtlikku pealelööki teha, kuid Tammeväli oli väravaraamide vahel kindel ning lõpuvile kõlades olid tablool Nõmme võidunumbrid 5:3!

Kahe võiduga tõusis Nõmme BSC OlyBet alagrupis esikohale. Alagrupi teises kohtumises suutis suursoosik Lissaboni Sporting Hollandi meeskonna BS Egmond alles lisaajal alistada. Võiduga tagas Nõmme endale ühtlasi edasipääsu 16 parema sekka.

Täna kohtub alagrupi viimases ning otsustavas mängus Eesti meeskond Lissaboni Sportinguga, mis selgitab ka alagrupi võitja. Mäng algab Eesti aja järgi kell 17:15 ning otseülekannet saab vaadata siin. Eilsee mängu täispikkuses ning väravad leiab siit.