20

10.2012

18:24

Nõmme Kalju ei suutnud Sillamäe vastu viigist enamat

Motiveeritud Sillamäe Kalev tekitas peavalu Eesti meister Nõmme Kaljule, tehes lõppkokkuvõttes vaatemängulise 2:2 viigi.

Eesti meister aastal 2012 tuli mängule väikeste kadudega, algkoosseisust puudus poolkaitsja Hidetoshi Wakui, kes palli tagaajamise asemel hoopiski enne mängu Eesti kahele nägemispuudega inimestele mõeldud koolidele - Tartu Emajõe kool ja Tallinna Heleni kool - spetsiaalsed jalgpallid annetas.

Mäng algas paremini Kaljule, minnes kohtumist 18. minutil juhtima, mil Tarmo Neemelo Oliver Konsa tsenderduse väravaks realiseeris. Poolaeg lõpetati aga viigiseisul, kuna Jevgeni Kabajev tõi minut enne avapoolaja lõppu tabloole viiginumbrid.

Teisel poolajal näitas Sillamäe Kalev väga suurt motivatsiooni Kadriorust kolme punktiga lahkuda ning nende kontrarünnakud valmistasid pigem kullamõtetel olnud kaljukatele peavalu.

Šokk kodumeeskonnale saabus aga 68. minutil, kui Ida-Virumaa meeskond taaskord ühe ohtliku vasturünnaku sepistas ning seekord oli kogu kohtumise suurepäraselt mänginud Kabajev ka täpne. Tal oli võimalus hiljem ka skoori kasvatada, kuid paraku oli kas Vitali Teleš supertõrjega hiilgamas, või päästis kaitseliin.

Kalju, kes tänavu korduvalt kaotusseisu punktideks on pööranud, näitas sama käekirja ka täna, võttes 80. minutil Yankuba Ceesay tabamusest viigi. Edasi saadi ka surve peale, kuid mäng lõppes viigiseisul.

Kuigi Kaljul enam punkte lugeda vaja pole, on neid kokku kogunenud juba 89. Sillamäe Kalevile tähendas punkt täna, et jälitaja Narva Trans jääb enne suurt Ida-Virumaa derbit kahe silma kaugusele.

"Sillamäe tuli mängule suurema motivatsiooniga, kui meie. Neil on millegi eest võidelda, meil on aga pinge maas ning usun, et vähemalt alateadlikult mõjutas see meie mängu. Samas suutsime taas kaotusseisu ümber pöörata ning võime seisuga rahule jääda," arvas Kalju abitre ener Fredo Getulio.

"Tasavägine mäng, kus täitsime oma eesmärgi - hoida oma mängu võimalikult kompaktsena. Mängisime kiire ründaja Kabajevi peale, kes tegi täna superesituse. Tänase mängu põhjal oleksime isegi võitu väärinud," kiitis Sillamäe ründaja Vjatšeslav Zahovaiko.

Sillamäe püsib neljandal kohal, edestades enne tulevanädalast Ida-Virumaa derbit Narva Transi ühe punktiga.

20. oktoobril kell 14:00 Kadrioru staadion (Roheline aas 24, Tallinn)
NÕMME JK KALJU - JK SILLAMÄE KALEV  2:2 (1:1)
Väravad: 18. Tarmo Neemelo, 80. Ceesay - 44., 68. Evgeny Kabaev
Hoiatus: 70. Roman Nesterovski

JK Kalju: 1-Teleš, 14-Kallaste, 5-Bärengrub, 3-Koogas, 77-Šišov, 7-Puri, 8-Ceesay, 10-Konsa, 16-Melts (55. 9-Quinteri), 15-Jevdokimov (76. 11-Viikmäe), 99-Neemelo (59. 25-Cole).
Varus: 96-Koppel, 11-Viikmäe, 2-Bianchi, 6-Rodrigues, 18-Terehhov, 25-Cole, 9-Quinteri.

JK Sillamäe Kalev: 1-Staroduvtsev, 7-Volodin, 12-Dudarev, 27-Aleksejev, 18-Nesterovski, 23-Sillaste (84. 11-Novikov), 77-Bebikh, 19-Aidara, 22-Mastianica, 99-Kabaev (87. 10-Zahovaiko), 25-Gladilins.
Varus: 35-Levizi, 10-Zahovaiko, 33-Trofimov, 15-Volkov, 26-Tamberg, 11-Novikov, 21-Koršunov.

Mänguolud: +11, hoovihmane ilm; muruväljak väga heas seisukorras.