07

07.2017

09:57

Nõmme Kalju FC pääses eurosarjas järgmisse ringi

Eesti klubidest jõudis eurosarjas järgmisse ringi Nõmme Kalju FC, kes alistas Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiri avaringis koondtulemusega 4:2 Fääri saarte meeskonna B36 Torshavn.

Avamängu A. Le Coq Arenal 2:1 võitnud Kalju suutis tulemust korrata ka võõral väljakul. Eile õhtul Fääri saartel toimunud matši läks Kalju juhtima 18. minutil, kui täpne oli meeskonna eest esimese ametliku mängu pidanud Liliu.

52. minutil tuli Torshavn mängu tagasi, kui värava lõi Benjamin Heinesen. Kuigi Fääri saarte meeskond vajas lisaajale jõudmiseks veel üht väravat, nõelas lõpus siiski Eesti meeskond, kui 88. minutil lõi lõppseisuks 2:1 Artur Valikaev. Teises eelringis kohtub Kalju Ungari meeskonna Videotoniga.

Neljapäeva õhtul olid Euroopa liigas veel võistlustules FC Flora ja FC Levadia, kes jäid teistkordselt oma vastastele alla. Avamängu Sloveenias FK Domžalele 0:2 kaotanud Flora asus korduskohtumist A. Le Coq Arenal 2:0 juhtima, kuid pidi lõpuks vastase paremust tunnistama 2:3 (koondtulemus 2:5). FC Levadia jäi Iirimaal toimunud mängus Cork Cityle alla 2:4 ning langes konkurentsist koondtulemusega 2:6.