07

05.2011

17:54

Paide jättis Kalju kuivale

Nõmme Kalju ei suutnud Paide Linnameeskonda Hiiu staadionil taas alistada, kui nädalatagune 3:0 võit võõrsil vahetati 0:0 viigi vastu.

Enne tänast liider Florast ja teisel kohal olevast Levadiast vastavalt kahe ja ühe silma kaugusel olnud Kalju tegi oma elu viigiga Paide vastu mõneti keerulisemaks. Järvalasi ei ole nüüd võidetud kolmes järjestikuses kodumängus.

Nõmme Kalju abitreeneri Getulio Aurelio sõnul ei olnud täna tegu kerge mänguga, kuid sellele vaatamata viigipunkt teda ei rahulda.

"Eelmise mängu võitsime lihtsamalt. Nad tulid eesmärgiga mitte kaotada ning neil see ka õnnestus,” lausus Getulio. “Mäng ei olnud meie jaoks kerge ning ka viigipunktiga ei saa rahul olla. Nüüd peame järgmiseks mänguks ette valmistama ja kindlalt kolm punkti ära võtma."

Otsiva alguse järel haaras ohjad Kalju, kes ka pea tervet kohtumist domineeris. 16. minutil käis pall Tarmo Neemelo löögist ka Paide väravas, kuid kohtunikud fikseerisid olukorras suluseisu.

Teisel kolmveerandtunnil Kalju rünnakuisu üha kasvas, kuid Hidetoshi Wakui ega Neemelo suutnud Martin Kaalmad Paide väravas üle mängida. Paide üritas standardolukordadest ja kontrarünnakutest väravani jõuda, kuid Kert Küti värav jäi avamata neilgi.

Eelmisel nädalal teisel poolajal vahetusest sekkunud ja kaheksa minuti jooksul kaks väravat löönud Kristen Viikmäe pääses seekord küll algkoosseisu, ent Paide kaitsjad olid endise koondislase pidurdamisel edukad.

Kohtumise üleajal ajas Kalju mängijad tagajalgadele olukord, kus Wakui Paide karistusalas kukkus ja võõrustajad penaltit nõudsid, ent Eiko Saare vile vaikis.

"Poisid andsid endast rohkem kui eelmises mängus ja pingutasid lõpuni. Meil oli õnne ka. Taktikaliselt tegutsesime nagu nädal tagasi,” sõnas Paide peatreener Meelis Rooba. “Kas oli penalt või mitte, näeb video pealt. Nägin, et puude oli ning ta mõistis, et kuna ta pallini ei jõua, siis kukub pikali."

Kalju ründaja Juri Jevdokimovi sõnul pärssis kodumeeskonda ebasobiv väljak. Viiki pidas ta ebaõiglaseks tulemuseks.

“Väljak ei lasknud meil väga hästi mängida, kuid neile sobis see kenasti,” sõnas Jevdokimov. “Oli kaks kindlat penaltit ning valigu üks välja! Viik pole õiglane tulemus. Kiitus Paidele hea kaitsetöö eest, kuid ma arvan, et meie väärisime võitu. Pall ei tahtnud väravasse minna, kuigi tekitasime arvukalt võimalusi.”

Kalju sõidab järgmisel laupäeval kell 17.00 algavaks mänguks külla Lasnamäe Ajaxile, Paide võõrustab 17. mail kell 18.45 FC Viljandit.

7. mail kell 17:00 Hiiu kunstmurustaadion (Pidu tn 11, Tallinn)
NÕMME JK KALJU - PAIDE LINNAMEESKOND  0:0 (0:0)
Väravad
: -
Hoiatus: 89. Vahur Vahtramäe

JK Kalju: 69-Kütt, 3-Koogas, 4-Gutierrez, 5-Bärengrub, 14-Kallaste, 99-Neemelo, 15-Jevdokimov, 75-Wakui, 7-Puri (82. 8-Rantanen), 10-Konsa (74. 18-Terehhov), 11-Viikmäe.
Varus: 1-Savitski, 6-Mitsuyama, 18-Terehhov, 8-Rantanen, 25-Kovtunovitš.

Paide LM: 1-Kaalma, 13-Mägi, 7-Kald, 18-Allas, 3-Tubarik, 23-Lomp, 10-Sillaste, 19-Kalda, 8-Kõll, 4-Kööp (72. 2-Vahtramäe), 17-Reinsoo (71. 77-Tikenberg).
Varus: 21-Uusküla, 9-Ellram, 77-Tikenberg, 2-Vahtramäe, 12-Ustaal.

Mänguolud: +16, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.