20

10.2012

18:32

Paide sai koduplatsil Floralt hooaja suurima kaotuse

Paide Linnameeskond lõpetab tänavuse Meistriliiga hooaja nagu mullugi kuuenda kohaga. See sai lõplikult selgeks pärast 34. vooru suurt 0:6 kaotust FC Florale. Samal ajal alistas Narva Trans võõrsil FC Viljandi 5:2 ja on Paide jaoks nüüd püüdmatu.

Linnameeskonna ridades pidid kodumängu kollaste kaartide tõttu vahele jätma nii kogenud kaitsja Teet Allas kui ka ründaja Stanislav Goldberg, kes on 7 tabamusega Paide meeskonna parim väravakütt. Flora ridades tegi oma debüüdi peatreeneritoolil Marko Lelov.

“Natuke kindlasti oli pinge peal, väike liblikas oli kõhus, aga täna oli hea mäng ja ma arvan, et suutsime võistkonna väga hästi ette valmistada,” arvas Lelov.

Mäng algas külaliste suure survega ning Flora teenis terve rea nurgalööke. Esimesed pealelöögid vuhisesid siiski mööda või langesid üle pika aja Paide väravas seisnud Martin Kaalma saagiks. Paide tänavune põhiväravavaht Aiko Orgla, kes on laenul FC Florast, jäi seekord pingile.

Floral kulus skoori avamiseks 21 minutit. Karl-Eerik Luigendi nurgalöök leidis üles Karol Metsa pea, kes tõele au andes tegi selge vea Sander Rõivassepa vastu, olles Paide ründajal kätega seljas. Pall jäi Metsa peapuutest värava ette, kust Paidest pärit florakas Siim Luts selle väravasse koksas.

Teinegi värav sündis standardolukorrrast – 23. minutil oli karistuslöögi andjaks Zakaria Beglarišvili. Pall muutis Paide müürist suunda, paistis justkui Kaalma oleks selle juba oma valdusse saanud, kuid nahkkera libises käest ja esimesena oli jaol Albert Prosa.

Paide vähestest vasturünnakutest sai löögile Rõivassepp, kuid tema sooritus paremalt äärelt Stanislav Pedõkile probleeme ei valmistanud.

“Paide on selles suhtes hea, et neil on omad poisid, võitlevad oma linna au eest ja kindlasti nad ei anna ühtegi lahingut kergelt ära. Täna oli meil alguses raske, aga me saime mängu käima ja suutsime Paidet ületada,” lisas Lelov.

Avapoolaja viimasel minutil lõi Flora 3:0. Esmalt mängiti Paide kaitseliin üle, kuid Kaalma võttis Prosa nõrgukese löögi vasakult äärelt ära. Pall jäi lahtiseks, see langes Markus Jürgensoni saagiks, kelle sööt leidis Beglarišvili. Kaalma jaoks tuli löök üllatusena ning grusiinist pallivõlur keerutas kauni kaarpalli väravavõrku.

“Flora oli väga hästi tänaseks mänguks valmistunud ja tasemevahe tuli välja. Väravad olid hästi löödud,” kiitis Linnameeskonna peatreener Meelis Rooba.

“Meil olid Urmas ja Teet (Rooba ja Allas – toim.) kaitses puudu ja Stas rünnakul (Stanislav Goldberg – toim.), aga täna ei olnud see määrav. Nad tegid ikka väga hea mängu,” lisas Rooba.

Jürgensoni ja Beglarišvili koostöö tootis tõelise iluvärava 59. minutil, mil viimane lõi töenäoliselt ühe tänavuse Meistriliiga hooaja kauneima värava, lükates Jürgensoni söödu kannaga Paide võrku.

Kodumeeskonna parim väravavõimalus sündis pärast Martin Ustaali nurgalööki. Kõige kõrgemale kerkis Tõnis Vanna, kelle pealöök läks Flora väravapostist aga mööda.

73. minutil juhtis külalismeeskond juba 5:0. Kaalma võttis taas ära Prosa üks-üks-võimaluse, kuid mänguvahend põrkus otse Andre Frolovi jalale, kes selle üle väravavahi tõstis.

“Täitsime täna väga hästi mänguplaani, suutsime vastast igas elemendis üle mängida ja sellest see võit ka,” arvas FC Flora uus kapten Andre Frolov.

Paide vahetusmehed Rauno Kald ja Mihail Ištšuk üritasid auväravat, kuid Flora kaitsjad said viimasel hetkel jaole ning Ištšuki nõrga löögi püüdis Pedõk. Lõppskoori 6:0 vormistas 83. minutil Prosa, kui Paide kaitseliin ei suutnud klaariks lüüa vahetusmees Nikolay Mashichevi teravat söötu.

20. oktoobril kell 14:00 Paide linnastaadion (Kooli 1, Paide)
PAIDE LINNAMEESKOND - TALLINNA FC FLORA  0:6 (0:3)
Väravad: 21. Siim Luts, 23., 83. Albert Prosa, 45., 59. Zakaria Beglarišvili, 73. Andre Frolov
Hoiatused: 24. Ervin Kõll, 40. Eerik Reinsoo, 63. Tengiz Eteria, 87. Andre Mägi, 90. Martin Ustaal - 28. Karl-Eerik Luigend

Paide LM: 1-Kaalma, 13-Mägi, 3-Tubarik, 27-Vanna, 17-Varendi, 8-Kõll, 18-Ustaal, 22-Eteria, 14-Rõivassepp (59. 6-Puhke), 10-Tikenberg (66. 11-Ištšuk), 25-Reinsoo (57. 7-Kald).
Varus: 12-Orgla, 7-Kald, 5-Lomp, 28-Lehtonen, 4-Nõmme, 6-Puhke, 11-Ištšuk.

FC Flora: 1-Pedõk, 16-Jürgenson, 6-Mets, 24-Palatu, 19-Kams, 33-Mööl (78. 13-Laabus), 25-Frolov, 73-Luigend, 11-Luts (68. 18-Mashichev), 7-Beglarišvili, 99-Prosa (88. 10-Pukk).
Varus: 12-Toom, 22-Baranov, 4-Jahhimovitš, 13-Laabus, 18-Mashichev, 9-Alliku, 10-Pukk.

Mänguolud: +12, pilves vihmane ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.