08

04.2012

09:40

Paide võttis kolme kaotuse järel Sillamäelt viigipunkti

Eestimaa südalinna sõitnud Sillamäe Kalev pidi vastu võtma 1:1 viigi Paide Linnameeskonnalt, kuigi oldi ise juhtima mindud ja enamus ajast omati initsiatiivi.

Vähem kui pooltunni möödudes viis Maksim Paponov külalised juhtima, tulistades karistusala piirilt palli taha ristnurka. Teise poolaja alguses, 53. mänguminutil pendeldas pall Kalevi karistusalas mängijate vahel, kuniks Stanislav Goldberg selle lõplikult raamide vahele saatis, tehes seisuks 1:1.

Lõpus võttis Vladislav Ivanovi eemaldamise järel ohjad enda kätte Paide, kuid ühtegi väga ohtlikku võiduvõimalust ei tekkinud. Kodumeeskond peab kolme kaotuse järel viigipunktiga rahul olema, kuid külalistele olid kaotatud punktid kindlasti pettumuseks.

Algakordina tekitas Paide väljakupoolel ärevust Eimantas Valaitis, kes saatis lähilöögi väheke vasakust postist mööda. Olukord oli seda ärevam, kuna Aiko Orglal poleks olnud midagi teha, kui löök oleks lennanud raamide vahele.

Ilm mängis taaskord korralikku vingerpussi ning tänu terve mängu jooksul sadanud lumele oli mängijatel seda raskem. See pärssis korralike rünnakute elluviimist ning sedasi olidki pealelöögid harvad. 28. minutil suutis Sillamäe siiski läbi Paponovi jala juhtima minna.

Teine poolaeg algas rahulikus tempos ning mängupildist püüdsid rohkem tähelepanu trobikond Sillamäe fänni, kes soliidselt peaaegu terve mängu jooksul lakkamatult omadele kaasa elasid.

Külalised domineerisid jätkuvalt, kuid paranenud oli ka kodumeeskonna mängupilt ning 53. minutil sooritati löök, mis põrkus karistusalas sillamäelasest Goldbergini, kes selle väravasse lajatas.

Neli minutit hiljem asendasid Goldbergi ja Lauri Varendit ründeliinis Richard Leht ning Paide Kumakesest appi kutsutud Rauno Kööp. Kümmekond minutit hiljem vahetas Lauri Ellram välja Sander Rõivassepa.

Tehtud vahetused tõid küll värskust juurde, kuid mängupilt oli jätkuvalt pigem rünnakute ehitamisele üles ehitatud, kuigi pahatihti ei suudetud neid lõpuni viia. Mihhail Starodubtsev oli korra sunnitud paidelase pealöögi ühe käega üle lati tõrjuma.

85. minutil jäi Kalev vähemusse, kuna Vladislav Ivanov teenis rumala punase kaardi – nii tema, kui ka Orgla olid noolimas lahtist palli. Orgla haaras pikali viskudes palli enda haardesse, kuid Ivanov viskus selle peale jalad ees väravavahile kerre. Läks pisut aega, kuni Orgla paugust kosus ja suutis püsti tõusta. Punast kaarti näinud Ivanov seletas veel tükk aega kohtunikuga, enne kui lõpuks väljakult minema suundus.

Antud lisaminutite jooksul otsis just kodumeeskond väravat, kuid lõpuponnistused vilja. Paaril korral oli ohtu veel ka Paide värava all, kuid enamat kui mõned tsenderdused idavirulased enam näidata ei suutnud. Märkimist väärib ka asjaolu, et eelmises mängus kolm punast kaarti teeninud Linnameeskond ei saanud Sillamäe vastu isegi ühtegi kollast kaarti.

07.04. kell 17:00 Paide kunstmuruväljak (Staadioni 1, Paide)
PAIDE LINNAMEESKOND - JK SILLAMÄE KALEV 1:1 (0:1)
Väravad: 53. Stanislav Goldberg - 28. Maksim Paponov
Hoiatus: 18. Kazimieras Gnedojus
Eemaldamine: 85. Vladislav Ivanov

Paide LM: 12-Orgla, 13-Mägi, 3-Tubarik, 4-Nõmme, 5-Lomp, 7-Kald, 26-Voolaid, 22-Eteria, 16-Goldberg (57. 19-Leht), 14-Rõivassepp (66. 9-Ellram), 17-Varendi (57. 27-Kööp).
Varus: 27-Kööp, 9-Ellram, 19-Leht, 15-Anso, 6-Puhke, 11-Stepanjan.

JK Sillamäe Kalev: 1-Starodubtsev, 7-Volodin, 20-Gnedojus, 18-Nesterovski, 5-Valaitis, 3-Naumov, 9-Paponov, 55-Malinin (75. 11-Podelis), 17-Vihrov, 21-Koršunov (70. 19-Macežinskas), 10-Ivanov.
Varus: 16-Kolesnikov, 26-Tamberg, 25-Gladilins, 19-Macežinskas, 71-Veis, 11-Podelis, 15-Volkov.

Mänguolud: +1, lumelörtsine ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.