14

05.2018

13:52

Pärnu alustas Balti liigat võidu, Flora kaotusega

Pühapäeval algasid Eesti klubide jaoks kohtumised naiste Balti liigas. Pärnu oli Rannastaadionil 6:2 üle Riia Jalgpallikoolist, Flora pidi võõrsil tunnistama FC Minski 5:0 paremust.

Pärnul oli suurepärane võimalus 14. minutil mängu juhtima minna, kui Riia väravavaht tõmbas enda karistusalas maha Kristina Bannikova ja jättis külalisnaiskonna vähemusse. Vahetusest sekkunud varuväravavaht suutis aga Kairi Himaneni penalti tõrjuda. Sellele vaatamata avas Pärnu väravaarve 18. minutil, kui teeniti uus penalti, mille realiseeris Bannikova. Vaheajapausile mindi Pärnu 2:0 eduseisus, kui Sandra Paulberg saatis palli otse nurgalöögist väravasse. Teisel poolajal suutis Pärnu kohtumist juhtima minna 4:0 Bannikova ja Anastasija-Grazyna Shcherbachenia tabamustest. Seejärel suutis Riia minuti jooksul lüüa tagasi kaks väravat, kuid enamaks neil jaksu ei jätkunud. Hoopis Pärnu oli see, kes vastaste võrku veel kaks palli saatis – esmalt oli täpne taas Bannikova ning seejärel vormistas lõppseisu Aljona Sasova. Pärnu asub hetkel liigatabelis teisel kohal.

FC Flora naiskond pidas enda avakohtumise tabeliliidri FC Minski vastu. Minsk, kes enda esimeses mängus alistas Riia Jalgpallikooli 6:0, näitas sama head hoogu ka Flora vastu. Avapoolaja 3:0 võitnud Minsk lisas teise kolmveerandtunni jooksul veel kaks tabamust ning asub hetkel kuue punkti ja väravate vahega 11:0 tabeli tipus.

Eesti klubid on Balti liigas võistlustules uuesti juuni alguses. Pärnu kohtub 2. juunil võõrsil Gintra-Universitetasega, päev hiljem võõrustab Flora Kaunase Žalgirise naiskonda.