25

06.2018

10:48

Pärnu JK viigistas Balti liigas võõrsil Žalgirisega

Pärnu JK naiskond mängis nädalavahetusel Balti liiga mängu Leedus. Pärnu läks mängu Kaunase Žalgirise vastu kolmel korral juhtima, kuid leppis lõpuks 3:3 viigiga.

Pärnu asus mängu juhtima 20. minutil nurgalöögist, kui trahvikasti tulnud palli suunas edasi Saskia Sonnberg ning palli lõi väravasse Ulrika Tülp. Eesti naiskonna eduseis kadus kõigest kaks minutit hiljem, kui Evelyn Šilina nõrk tagasisööt suudeti vahelt lõigata ning 1-1 olukorra lahendas külmavereliselt Žalgirise ründaja.

Pärnu taastas oma eduseisus 55. minutil, kui Kaunase naiskonna väravavaht ei suutnud tõrjuda Kristina Bannikova lööki. Taas kordus sarnane stsenaarium, sest kõigest kahe minuti pärast olid tablool juba viiginumbrid, kui kodunaiskond realiseeris nurgalöögi.

Pärnu asus mängu 61. minutil juba kolmandat korda juhtima, kui nõelati vastast kiirest kontrarünnakust. Tülp suutis palli pikendada paremale äärele, kust Bannikova leidis trahvikastist Elizaveta Rutkovskaja, kellest põrkus pall väravasse. Kuid Žalgiris ei andnud alla ning suutis taaskord mänguseisu 68. minutil viigistada, mis tähendas mõlema naiskonna jaoks tabelisse üht punkti.

Balti liigat juhib maksimaalse 12 punktiga Valgevene naiskond FC Minsk. Teisel kohal on neljast mängust teenitud üheksa punktiga Gintra-Universitetas (Leedu). Pärnu on kolmest mängust saadud nelja punktiga kolmas ning nende seljataga on kolme punktiga Tallinna FC Flora, kes on seni mänginud vaid kaks kohtumist. Viies on sama punktisummaga (kolmest mängust) Rigas FS (Läti). Žalgiris teenis oma neljandas mängus Pärnu vastu oma esimese punkti ja on kuues, seitsmendal real on FK Liepaja (Läti), kellel pole õnnestunud kahe kohtumisega punktiarvet avada.