09

09.2019

11:42

Pärnu loovutas punkte Sakule

Naiste Meistriliiga 15. voorus suutis Saku Sporting viigistada Pärnu JK naiskonnaga. Viigi mängisid välja ka JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN ning Põlva FC Lootos. Võidu said kirja Tallinna FC Flora ja Tartu JK Tammeka.

Pärnu Rannastaadionil toimunud kohtumises suutis kodunaiskond avapoolajal haarata kolmeväravalise eduseisu. Evelyn Šilina viis võõrustajad juhtima juba esimesel minutil ja 19. minutil suurendas eduseisu Ulrika Tülp. Lisaminutitel oli taas täpne Šilina. Teisel poolajal näitas teravamat minekut Sporting, kui 57. minutil vähendas kaotusseisu Hanna-Lisa Kuslapi (pildil) värav. Minut hiljem oli Saku poolelt täpne Katriin Saulus. Lõppseisu 3:3 tõi 72. minutil tabloole Kaire Palmaru. Pärnu Jalgpalliklubi jätkab liigatabelis 2. kohal 36 punktiga, Sporting hoiab 20 punktiga 4. kohta.

FC Flora naiskond võõrustas Lilleküla harjutusväljakul JK Tallinna Kalevit ja teenis 5:1 võidu. Avapoolaeg lõppes küll vaid Flora üheväravalises eduseisus, kuid teisel kolmveerandtunnil löödi veel neli väravat. Kaks tabamust sai Flora poolelt kirja Maarja Saulep, ühe värava lisasid veel Siret Räämet, Getter Saar ja Anastasia Ivanova. Kalevi auvärava autoriks oli Žanna Smirnova, realiseerides 64. minutil penalti. Tabelis suurenes Flora edu teisel kohal oleva Pärnu ees seitsmepunktiliseks, Kalev on 27 punktiga 3. positsioonil.

Tabeli teises pooles sai võidupunktid kirja JK Tammeka, alistades Tartu derbis 1:0 SK 10 Premiumi. Kohtumise ainuke värav sündis avapoolaja lisaminutitel, kui täpne oli Kristel Vidaja. Tammeka hoiab 14 punktiga 5. kohta, SK 10 asub üheksa punktiga 8. tabelireal.

Viljandi kunstmuruväljakul toimunud mängus läksid vastamisi Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond ning Põlva Lootos. Kohtumise väravad sündisid teisel poolajal, kui esmalt viis Teisi Toomsalu tabamus ühendnaiskonna juhtima. Veerand tundi enne normaalaja lõppu tõi aga Indra Liz Nemvaltsi värav tabloole viigiseisu ning 1:1 tulemusega mäng ka lõppes. Mõlemad naiskonnad on tabelisse kogunud 12 punkti. Tänu omavaheliste mängude tulemustele hoiab 6. kohta ühendnaiskond ja Põlva paikneb 7. positsioonil.