20

10.2012

17:56

Pato kübaratrikk hoidis Tammeka lootuse elus

Tammeka püsimajäämislootused rippusid peenikese niidi otsas, kui tartlased Tallinna Kalevi vastu kaotusseisu jäid, aga Guinea ründaja Pato kübaratriki toel võeti 4:1 võit ja säilitati kõik võimalused viimaselt tabelirealt pääsemiseks, kirjutab Soccernet.ee.

Kaotuse korral võinuks Tammeka Meistriliigaga sisuliselt hüvasti jätta, ka viik jätnuks neile vaid teoreetilised võimalused. Võidu järel tõusid tartlased aga Kalevist vaid kahe punkti kaugusele ning pealinlastest punkti võrra eespool on FC Kuressaare.

Tammeka ründeind karistati ära Martin Kase 16. minuti juhtvärava näol, aga Martin Hurt viigistas pooltunni täitudes. Tartlased suutsid sügiseselt pehmel Kalevi keskstaadioni väljakul luua ohtralt võimalusi ning teisel poolajal saadigi oma tahtmine Pato kolme värava näol.

"Pidime võtma riske, sest ainus lootust säilitav tulemus täna meie jaoks oli võit," kinnitas Tammeka peatreener Joti Stamatopoulos. "Pidime riskima, saime hakkama ja saime selle eest tasutud. Kalevi väljaku peal oli väga raske mängida, aga sellegipoolest oli mäng päris hea ja meil oli palju võimalusi. Sellistes tingimustes sellist mängu oli imeline vaadata nii minule treenerina kui ilmselt ka publikule."

Kalevi abitreener Daniel Meijel nentis, et Tammeka oli parem ja võitis teenitult, ent samas võinuks individuaalseid vigu vältides paremat tulemust loota: "Ma ei oska öelda, miks me eksisime teatud olukordades nii lapsikult. See probleem on meil kogu aeg. Teame, kuidas nemad mängivad ja kuidas meie peame nende vastu mängima, distsiplineeritus ja kõik oli hea, aga sellistest olukordadest lihtsalt ei tohi omale väravaid lasta."

Tammeka alustas näljaselt, nagu tabeliseis kohustaski, aga ei Pato ega Pakk ei suutnud oma esimesi võimalusi ära kasutada. Veerandtunni möödudes nõelas hoopis Kalev: tartlased kaotasid keskväljal palli, Rejal Alijev möödus paremal äärel Kongo poolkaitsjast Preche Amour Florian Mboungoust ja tsenderdas teravalt värava ette, kust suunas palli võrku Martin Kase - 1:0!

Viigivärav sündis 30. minutil, kui Nimo hea tsenderdus leidis kõrgele tõusnud keskkaitsja Martin Hurda, kes võttis palli rinnaga endale ette ja pärast seda jäi üle mängida veel vaid väravavaht - 1:1! Pato, Hurt ja Pakk said kõik veel proovida, kuid vaheajale suundutigi viigiseisult.

Kõik muutus 66. minutist alates, mil algas Pato show. Kõigepealt andis Siim Tenno keskväljalt kavala ettesöödu, mille Kaspar Kaldoja ettenägelikult läbi lasi ning Patole läbijooksule jättis. Guinea ründaja jäi kaitsjaga võideldes raskesse positsiooni, aga sooritas terava nurga alt suurepärase löögi ja pall lendas esimesse ristnurka - 1:2!

Vaid kolm minutit hiljem jõudis sama mees veelkord sihile, kui Kalev eksis oma poolel sööduga ning Pato mängiti kiiresti läbijooksule. Seekord tuli tal vaid pall väravavahist mööda suunata ja sellega sai ta ka hakkama - 1:3! Peagi avanes võimalus ka kübaratrikiks, aga seekordne läbisööst lõppes löögiga küljevõrku.

Pato kübaratrikk lasi end oodata 87. minutini, mil ta kasutas ära Kalevi kaitsja ja väravavahi ebakõla ning suskas lahtise palli nende vahelt tühja väravasse - 1:4! Võitja saatus oli sisuliselt otsustatud juba varem ja Kalev ei saanud kordagi peale sellist survet, mis lubanuks tagasitulekut oodata. Pigem võinuks külalised lüüa veel rohkemgi.

Tartust oma meeskonda toetama sõitnud 40 poolehoidjat said osa Tammeka selle hooaja esimesest võõrsilvõidust. Tõsi, kuigi ka kalevlaste fännisektor oli tavapärasest suurem ja värvikam, meenutas staadionil valitsenud atmosfäär pigem Tammeka kodumängu.

Kalevi purustamine oli Tammeka jaoks vaid pool võitu. Järgmisel laupäeval Tamme staadionil kell 14.00 algavas mängus tuleb alistada Paide Linnameeskond. Vaid seda suutes on neil võimalik jätkata võitlust Meistriliigas püsimajäämise nimel. Kalev sõidab samal ajal külla FC Levadiale.

20. oktoobril kell 14:00 Kalevi Keskstaadion (Staadioni 8, Tallinn)
JK TALLINNA KALEV - TARTU JK TAMMEKA  1:4 (1:1)