15

07.2017

21:37

Premium liigas tõusis Sillamäe Kalev kuuendaks

Reedel tehti Premium liigas algust kolmanda ringi mängudega. Tartus Tamme staadionil jäi kohalik JK Tammeka 1:4 alla veel valitsevale Eesti meistrile, tänavusele Eesti Superkarika ja Evald Tipneri Eesti karika võitjale FCI Tallinnale.

Teises mängus läksid A. Le Coq Arenal vastamisi peamised tänavused tiitlipretendendid, liider Tallinna FC Flora ja nende lähim jälitaja Tallinna FC Levadia. Flora läks kiiresti 1:0 juhtima, langes seejärel poolajaks 1:3 kaotusseisu, kuid suutis teisel poolajal 3:3 viigi välja võidelda, mis arvestades tabeliseisu pakkus neile erinevalt Levadiast ilmselt rahulolu.

Kaks mängu toimusid laupäeval. Pärnu JK Vapruse ja Paide Linnameeskonna mäng lõppes 1:1 viigiga, Viljandi JK Tulevik pidi koduväljakul tunnistama Sillamäe Kalevi 3:0 paremust.

Seoses sellega, et Nõmme Kalju FC jätkab mängimisest UEFA Euroopa liigas, on nende kohtumine  võõrsil JK Narva Transiga edasi lükatud 1. augustile.

Tabeli esimene pool jäi puutumatuna. Juhib FC Flora 49 punktiga, teine on FC Levadia 45-ga ning kolmandat kohta hoiab Nõmme Kalju FC 39 punktiga (üks mäng varuks). Esinelikusse mahub veel FCI Tallinn (33) ja tabeli esimese poole lõpetab Narva Trans 25 punktiga. Sillamäe Kalev tõusis võidu toel 19 punktiga, Ida-Virumaa klubile järgnevad Tartu JK Tammeka (18) ja Paide Linnameeskond (17). Üheksas on Viljandi JK Tulevik (10), tabeli lõpetab Pärnu JK Vaprus (8).

Kohtumist Tammeka vs. FCI kommenteeris Joosep Susi.