20

10.2018

19:09

Rahvaliiga A-tasandi finaal: vennad Eessaared vedasid Pärnu Sadama võidule

Meeste A-tasandi rahvaliiga finaalis alistas täna Pärnu Sadam 2:1 Saku Jalgpalliklubi. Võitjate väravate eest hoolitsesid Ergo ja Eero Eessaar.

A. Le Coq Arenal peetud finaal algas lahtise ja tasavägise mänguga ning esimese veerandtunni jooksul oli Pärnul mitu head võimalust mänguskoor avada, kuid kohtumise avaväravat nähti siiski alles 18. minutil. Ergo Eessaar andis 25 meetri pealt karistuslöögi, mis meeste vahelt otse Saku väravasse veeres ja nii asus Pärnu Sadam mängu juhtima.

Pärnu jätkas hea survega ja 22. minutil teeniti järjekordne karistuslöök 16-meetri kasti joonelt, kuid pikk lahtimängimine kukkus välja ebaõnnestunult. 24. minutil proovis kauge karistuslöögiga eduseisu suurendada Pärnu mängija Lauri Kivimeister, kuid mänguseis jäi siiski muutumatuks. Ka 26. minutil oli Pärnu Sadamal hea võimalus teine värav lüüa, aga Saku meeskonna õnneks oli nende väravavaht oma ülesannete kõrgusel. 31. minutil asus omakorda Saku raevukalt ründama ning avapoolaja lõpp kuuluski neile, kuid Pärnu väravavahti ei õnnestunud neil üle mängida ei 41. minuti hea pealelöögiga ega ka 44. minuti kõrgest langevast pallist, mis napilt Pärnu väravavõrgu peal maandus.

Teise poolaja alguses oli Priit Veskimäel Saku poolelt hea võimalus karistuslöögist viigistada, kuid pall läks siiski väravast mööda. 57. minutil oli omakorda suurepärane võimalus Pärnu Sadama mängijal Kaspar Kokal, kes sai värava ette hea söödu, mis aga siiski jäi väravaks realiseerimata. Finaali teine värav sündis 76. minutil, kui Eero Eessaar sai värava ette kasti hea tsenderduse, võttis palli ilusti omaks ja lõi pöörde pealt ilusa värava. Kahe väravaga kaotusseisu jäänud Saku meeskond asus kohtumise lõppfaasis väga tarmukalt ründama ja lõpuspurt kandis vilja 84. minutil, kui pikk pall Pärnu Sadama värava ette jäi meestevahelisse segadusse ning leidis sealt tee Pärnu tiimi väravasse. Saku surus kuni kohtumise lõpuni, kuid rohkem tabamusi siiski ei nähtud ja nii teenis 2:1 võidu Pärnu Sadam.

Võitjate esindaja Sander Kilk ütles kohtumise järel, et oli fantastiline tunne tulla esimest aastat koos mängiva võistkonnaga liiga võitjaks. „Algul kartsime mängida, aga jumal tänatud, et karistuslöögist ära lõime,“ rääkis Kilk. „Ergo on aasta otsa küsinud, kas ta saaks karistuslööki lüüa, ja nüüd lõi sellise sisse ära. Ja 2:1 värav Eero poolt oli täiesti super, see oleks võinud olla koondisevärav! Aga väga võrdne mäng oli, seda näitab ka seis. Võib-olla meie siis tahtsime natuke rohkem,“ võttis Kilk finaali kokku.