14

02.2021

12:03

Ravens tõusis tabeli põhjast võimsa avaldusega

Tartu Ravens Futsal Ares Security, kes mullu oli põhiturniiri neljas meeskond, pole tänavust hooaega kõige teravamalt mänginud. Kõige vähem mänge pidanud Ravens oli tabelis viimane, kuid see sai lõpu laupäeva õhtul, kui Rummu Dünamo alistati lausa 13:0

Mõlemad meeskonnad tulid mängule seitsme punktiga pealt, mis tegi Ravensi suure üleoleku veelgi üllatavamaks. Kohilas toimunud kohtumises otsustati mängu saatus juba esimese poolajaga, mille võitis Ravens 9:0. Kui mängitud oli 29 minutit, löödi Rummu puuri veel üks värav ja viimased kolm tabamust sündisid viimase kahe minuti jooksul. Temari Nuuma lõi viis väravat ja andis ühe resultatiivse söödu, Raul Rebane lisas kübaratriki ja kaks resultatiivset söötu. Karl Uiboleht ja Aleksandr Pruttšenko said kirja kolm resultatiivsuspunkti (1+2).

Kahekohalise arvu väravaid sai kirja ka täiseduga jätkav Viimsi FC Smsraha, kes alistas Tartu Maksimum Welco tulemusega 11:1. Kübaratrikkidega paistsid silma Ervin Stüf ja Oleksandr Sorokin.

Väga olulise võidu sai kirja Narva United FC, kes alistas koduseinte toel pärast 1:1 lõppenud avapoolaega FC Cosmose 6:3. Sergei Aleksandrov viis kodumeeskonna teisel minutil juhtima, kuid Artur Tukmatšov tõi tabloole viigiseisu 12. minutil. Aleksandrov viis kodumeeskonna taas juhtima 22. minutil ning vastase omavärava järel kahekordistus Narva eduseis. German-Guri Tsvibelbergi väravad 33. ja 35. minutil suurendasid Narva eduseisu veelgi ja Aleksandrovi õhtu kolmas värav tõi 36. minuti alguses tabloole juba 6:1 eduseisu. Kuigi Maksim Aleksejev ja Mihhail Šrubkovski vähendasid lõpuminutitel Cosmose kaotusseisu, sai kolm punkti tabelisse kirja Narva, kelle käes on kõik trumbid lõpetada põhiturniir teise kohaga ehk kindlustada pääs poolfinaali.

Õhtu viimane kohtumine osutus tõeliseks põnevuslahinguks, kui JK Kohila suutis võõrsil Sillamäe FC Npm Silmetilt viigipunkti võtta. Kohilal õnnestus mängu tänu Juri Kuznetsovi tabamusele 13. minuti lõpus juhtima minna, kuid 18. minuti keskpaigaks oli kodumeeskond täna Anton Mašinistovi ja Aleksandr Dubõkinile 2:1 eduseisus. Kohila suutis tänu Martin Heinarule mänguseisu 28 enne poolajasireeni viigistada. Rauno Kald viis külalised juhtima 27. minuti keskel, kuid Dubõkinil oli poolteist minutit hiljem vastus olemas. Kohtumine lõppeski tulemusega 3:3.

Põhiturniiri võidu kindlustanud Viimsi on 11 mänguga kirja saanud 33 punkti. Narva Unitedil on kümnest mängust 21 punkti ja Cosmos on 11 matšiga kogunud 17 punkti. Sillamäe on 13 punktiga (10 mängust) neljas. Kümme punkti on kogunud nii Kohila (11), Ravens (9) kui ka Maksimum Welco (11) ning viimasel tabelireal on seitsme punktiga Rummu (11).

Uus voor peetakse laupäeval, 20. veebruaril, kui vastamisi on Cosmos – Ravens, Narva – Kohila, Maksimum Welco – Sillamäe ja Rummu – Viimsi.