29

01.2018

11:57

Saaliliigas üllatasid väiksed suuri

Betsafe saaliliigas üllatas Tartu Maksimum võõrsil FC Cosmost, kui tugeva vastasega mängiti 5:5 viiki. Viimsi FC Rinopal jäi punktidest ilma Ida-Virumaal, kui jäädi 5:6 alla Sillamäe FC NPM Silmetile.

FC Cosmos – Maksimum mängu alustasid tartlased võimsalt, kui 11 minuti järel hoiti võõrsil kinni 3:0 eduseisust. Cosmose esimest väravat pidi Viimsi publik ootama ligi 32 minutit, kui Nikita Tšernei tõi kodumeeskonna kahe värava kaugusele. 36. minutil lõi Cosmos veel kaks väravat ja suutis seisu viigistada 3:3-le*. Seejärel viis Maksim Mitrofanov 36. minuti lõpus taas Maksimumi ette, kuid Stepan Tšenoussovi vastust pidi ootama vaid minuti. 38. minutil teenis Maksimum penalti, mille realiseeris Mitrofanov, kuid viimase minuti alguses suutis FC Cosmos vastase omaväravast viigistada ning tõeline põnevuskohtumine, kus viimased kaheksa väravat löödi seitsme ja poole minutiga, lõppes 5:5 viigiga.

Vooru suurüllatuse sepistas koduväljakul Sillamäe FC NPM Silmet, kes oli koduseinte toel 6:5 parem Viimsi FC Rinopalist. Sillamäe meeskond läks kohtumist juhtima 3:0, kuid avapoolaja lõpus suutis Rinopal ühe tagasi lüüa. Teisel poolajal suutis Sillamäe mängu juhtima minna 6:2, kuid kohtumise viimase hetked osutusid väga põnevaks, sest Rinopal suutis viimaste minutitega veel kolm tabamust tagasi lüüa. Seekord jäi nende ponnistusest siiski väheks.

Nädalavahetuse kolmandas mängus alistas Tartu Ravens Futsal EMÜ SK kodus 11:7 Sillamäe Smsraha. Ravens haaras 12. minuti alguses juba 4:0 eduseisu ning oma vastast kordagi lähemale kui kahe värava kaugusele ei lastud.

Vooru lõpetab kolmapäevane kohtumine Narva United FC – Tallinna SK Augur Enemat, kes omavad võimalust tabeliliidrit kinni püüda. Kui FC Cosmos on 12 matšiga kogunud parimana 25 punkti, siis FC Rinopalil (12 mängu), Narval (11) ja SK Augur Enematil (11) on koos 22 punkti. Tabeli teises pooles on kõikidel meeskondadel peetud 12 kohtumist, kui Ravens hõivab 16 punktiga tabeli viienda rea ja Maksimum on nende järel 14 punktiga kuues. FC NPM Silmet on kümne punktiga seitsmes ning Smsraha nelja punktiga kaheksas.