07

07.2020

16:09

Tallinna Kalev U21 tuli välja 0:2 kaotusseisust ja tõusis liidriks

Esiliiga B tasandil peeti pühapäeval 10. vooru kohtumisi, kui vähemalt nelja väravat nähti igal staadionil. Vägeva võidu võttis JK Tallinna Kalev U21, kes tuli võõrsil Tartu JK Welco vastu välja 0:2 kaotusseisust ja alistas vastase 3:2.

Rain Näkk viis kodumeeskonna kuuendal minutil juhtima ja Mikk Valtna tabamus 23. minutil andis Welcole vaheajaks kaheväravalise eduseisu, kuid 67. minutil lõi Robin Tukia ühe tagasi ja sama noormees tõi tabloole 80. minutil ka viigiseisu. Mängu saatuse otsustas 86. minutil Ramol Sillamaa penalti. Sillamaa oli väljakule tulnud kõigest üheksa minutit varem.

Veelgi enam, juunikuu lõpus suurepärase hoo leidnud Welco oli enne kohtumist tabeliliider, kuid nüüd vahetati Kalevi noortega kohad, kuigi mõlemal on kirjas 22 punkti. Neist ühe punkti kaugusel on kolmandal tabelireal Paide Linnameeskond U21, kes alistas kodus 4:0 Läänemaa JK.

Nõmme Kalju FC U21 mängis lausa 5:2 võõrsil üle Võru FC Heliose võistkonna. 58. minutil juba 4:0 eduseisu haaranud Kalju resultatiivseim oli Ruslan Kolesnikov kahe väravaga.

Viiendal kohal asuva Kalju ees on neljandal tabelireal Viimsi JK, kes jäi viimati punktita jätkava Rakvere JK Tarva vastu võõrsil 0:1 kaotusseisu, kuid suutis lõpuks matši 3:1 võita. Robi Štšjogolevi 14. minuti väravast pikalt eduseisu nautinud Rakvere meeskond lasi esimese värava enda võrku lüüa 63. minutil, kui täpne oli Oskar Jõgi. Viimsile tõid võidu Rasmus Kala ja Rauno Otsasoo väravad vastavalt 73. ja 78. minutil.

Vooru ainsa viigi eest hoolitsesid Keila JK – JK Tabasalu, kes mäng lõppes 2:2. Kasper Karl Epner viis kaheksandal minutil Keila juhtima ning 1:0 seisul avapoolaeg lõppes. Alan Nahk ja Mattias Villem Ormisson viisid külalised 2:1 juhtima 53. minutiks, kuid Ralf Friedemanni värav 69. minutil andis mõlemale meeskonnale kohtumise lõpuks ühe punkti.

Seniste tulemuste ja tabeliseisuga saab tutvuda SIIN.