11.2020

11:20

Tartu Welco kindlustas uueks hooajaks pääsu Esiliigasse

Esiliiga B tasandil peeti möödunud nädalalõpul 29. vooru kohtumisi.

Voor sai alguse reede õhtul, kui JK Tabasalu tegi koduplatsil 1:1 viigi tabeliliider Paide Linnameeskond U21 tiimiga. Sten Jakob Viidase täpne penalti viis Tabasalu 185-pealise kodupubliku ees 69. minutil juhtima, kuid 82. minutil päästis külalistele viigipunkti Siim Aer. Ühtlasi sai viigilise tulemusega läbi Paide järelkasvutiimi muljetavaldav võiduseeria, kus nad olid võitnud 15 järjestikust Esiliiga B kohtumist. Viigi järel jätkab juba varem Esiliiga B tiitli kindlustanud Paide U21 68 punktiga esikohal, Tabasalu leiab end 51 punktiga 4. tabelirealt.

Laupäeval pakkusid aga tõelise põnevusetenduse 2. ja 3. koha tiimid Tartu Welco ning Tallinna Kalev U21. Nimelt asus kodumeeskond Kalev U21 avapoolajaks mängu 3:1 juhtima ning kui Welco suutis 53. minutil seisuks 3:2 teha, siis tõeline väravatesadu läks lahti viimase veerandtunniga. Nimelt lõi Miikal Roos 80. minutil skooriks 3:3 ning 88. ja 90. minuti tabamustega viis Mikk Valtna Welco juba omakorda 5:3 juhtima. Lõppseisu 6:3 vormistas 90+3. minutil Artur Aus.

Tormiline lõpp tähendas ühtlasi, et Welco kindlustas tänavusel hooajal Esiliiga B 2. koha, mis tagab neile uueks hooajaks otsepääsme aste kõrgemale Esiliigasse. Nimelt on nad 29 mänguga kogunud 62 silma, Kalev U21 järgneb neile 55 punktiga ning hooaja viimase, 30. vooruga Kalevi noortel enam Welcot püüda ei õnnestu. Ühtlasi on selge, et Kalev U21 meeskonda ootavad nüüd ees üleminekumängud Esiliiga 8. koha meeskonnaga.

Tabeli teises pooles kirjutas eile väärt võidu tabelisse Nõmme Kalju U21, kes alistas Hiiu staadionil 1:0 Võru Heliose. Kalju järelkasvutiimile tõi kolm punkti Daniil Gerassimenko 52. minuti tabamus. Helios jätkab hetkel 29 mängust kogutud 32 punktiga 7. tabelireal, Kalju järgneb neile ühe vähempeetud mängu juures 31 silmaga. 29. vooru viimases kohtumises lähevad täna õhtul kell 19.00 vastamisi Keila JK ja Rakvere Tarvas, kes hetkel vastavalt 29 ja 7 punktiga 9. ja 10. kohta hoiavad.

Nii Esiliigas kui ka Esiliiga B-s on sel hooajal tavapärase 36 vooru asemel kavas vähem mänge. Esmalt peeti mõlemas liigas kolm ringi (27 vooru), misjärel mängivad Esiliigas 1.–6. kohale ja 7.–10. kohale tulnud ning Esiliiga B-s 1.–4. kohale ja 7.–10. kohale tulnud võistkonnad omavahel neljanda ringi. Esiliiga B-s 5. ja 6. koha saavutanud võistkonnad mängivad neljanda ringi mängu juhul, kui 6. koha omanikul on säilinud võimalus 5. koha omanikust tabelis mööda minna. Seega toimub Esiliigas esikuuikul 32 ja teistel 30 vooru. Esiliiga B-s leiab aset 30 vooru, välja arvatud 5. ja 6. koha omanikul, kes mängivad 28 vooru.

Esiliiga B tabeliseisu ja liiga kalendriga saad lähemalt tutvuda siin.