10.2020

16:00

Tartu Welco langes 1:5 kaotuse järel Esiliiga B tipust

Esiliiga B tasandil peeti möödunud nädalalõpul 25. vooru mänge.

Voor sai alguse reede õhtul, kui 1:1 viigi tegid omavahel JK Tabasalu ja Läänemaa JK. 176-pealise publiku ees avas Läänemaa poolelt 9. minutil skoori Martin Salf, kuid juba 4 minutit hiljem oli Alan Nahkil sellele omalt poolt vastus olemas ja 1:1 viigiseisul kohtumine lõppeski.

Laupäeva alustuseks teenis 11. järjestikuse liigavõidu Paide Linnameeskond U21, kes alistas võõril 6:3 Keila JK. Sealjuures löödi kõik väravad ära juba avapoolaja lõpuks. Kübaratrikiga sai võitjate poolelt maha Ander Ott Valge, kelle hooaja kogusaldo liiga parima väravakütina 20 tabamuse peale tõusis.

24 mängust kogutud 55 silmaga jäi Paide U21 ka tabeli tippu, sest päev hiljem pidi koduplatsil vastase 5:1 paremust tunnistama Tartu Welco, kes nüüd 25 mänguga 53 punkti teeninud on ja seeläbi tabelis 2. kohale langes. 1:5 kaotuse pakkus Welcole tabeli viies meeskond Viimsi JK, kes asus kohtumist juba 68. minutiks 5:0 juhtima. Welco auvärava lõi 80. minutil Joonas Luts.

Paide U21 ja Welco järel leiame 49 punktiga 3. tabelirealt aga Tallinna Kalev U21 meeskonna, kes alistas eile võõral väljakul 5:0 Võru Heliose. Nelja tabamusega hiilgas antud kohtumises Eduard Golovljov, ühe lisas omalt poolt Ramol Sillamaa. Tabeli teises pooles tegid aga põneva 3:3 viigi Nõmme Kalju U21 ja Rakvere Tarvas. Kui veel 60. minutil seisis tablool 2:2 viigiseis, siis 85. minutil asus Kalju tänu Kirill Šustovi väravale 3:2 juhtima. Viimane sõna jäi sedapuhku aga hoopis külalistele, kui Artur Makarov 89. minutil Rakverele hooaja esimese viigipunkti päästis.

Esiliiga B tabeliseisu ja kalendriga saad lähemalt tutvuda siin.