12

08.2020

22:57

Tipneri karikavõistlustel pakkusid Kalev ja Nõmme United lausa üheksa väravat

Täna ja eile peeti Evald Tipneri karikavõistlustel arvukalt kohtumisi. Enamus mängudes selgusid 1/16-finalistid, kuid kolmapäeva õhtul peeti ka viimane 1/64-finaal, kus JK Tallinna Kalev alistas otsepildis näidatud kohtumises 6:3 FC Nõmme Unitedi.

Kadrioru staadionil peetud matši asus Esiliigas mängiv Nõmme tänu Nikita Vassiljevile kuuendal minuil juhtima, kuid 12 minutit hiljem oli tablool juba Kalevi kaheväravaline eduseis 3:1. Karl Gustav Kokka tõi Nõmme 39. minutil ühe värava kaugusele, kuid Alger Džumadili tabamus andis vaheajaks kaheväravalise eduseisu siiski Premium liiga võistkonnale.

Lars-Indrek Aigro tõi 55. minutil Unitedi taas vaid ühe värava kaugusele viigiseisust ning see seis püsis 82. minutini, mil täpne oli Tanel Tamberg. Lisaminutitel sai oma õhtu teise tabamuse kirja Eduard Golovljov, kes tegi lõppseisuks 6:3.

Mäng on järelvaadatav Soccernet.ee portaalist.

Tegu polnud ainsa tippliigade võistkondade heitlusega, mis kolmapäeva õhtul palju väravaid pakkus, kui Vändra JK Vaprus – Tallinna FC Flora U21 kohtumine pakkus juba avapoolajal seitse väravat ning lõppes 5:4. 0:2 kaotusseisu jäänud Vändra kaotas avapoolaja 3:4, kuid suutis teisel poolajal mängu enda kasuks kallutada tänu kahele täpsele penaltile.

Tallinna FC Flora U19 võistkond mängis samuti maha eduseisu, kui võõrsil jäädi Tartu JK Welcole lisaajal alla 1:2. Premium liiga võistkondadest pääses täna veel edasi JK Narva Trans, kes oli võõrsil 5:0 parem FC Vastseliinast.

Teisipäeva õhtul jõudis järgmisse ringi ka Tallinna JK Legion, kes alistas rahvaliigas palliva FC Maksatranspordi 6:0. Viimsi JK – Maardu Linnameeskond heitlus läks lisaajale, kus Esiliiga liider Maardu suutis vastase lõpuks 2:1 alistada. Sarnaselt Viimsiga Esiliiga B-s palliv Keila JK oli võõrsil otseülekandes näidatud mängus hädas III liigas palliva FC Hiiumaaga, kes alistati siiski lõpuks 4:3.

Viimase kahe õhtu edasipääsejate sekka kuulusid veel Tallinna FC Pocarr, FC Kose, Raplamaa JK, Tallinna FC Hell Hunt, JK Pärnu Sadam ja Tallinna JK Piraaja.

Järgmised karikavõistluste mängud peetakse kuu lõpus. Seniste tulemuste, protokollide ja kalendriga saab tutvuda SIIN.