27

08.2020

10:39

Tipneri karikavõistlustel üllatas madalama liiga klubi Rakvere Tarvast

Evald Tipneri karikavõistlustel peeti eile mitmeid 1/32-finaalmänge. Suurüllatuse valmistas Saku Sporting, kes alistas Esiliiga B võistkonna Saku Sportingu lisaminutitel löödud penaltist 3:2.

III liiga põhja tsoonis kuuendat kohta hoidev Saku võitis kohalikul staadionil toimunud matši avapoolaja vastase omaväravast ja Kristo Koppeli tabamusest 2:0. Rakvere ei andnud alla ning 60. minuti Siim Rannamäe värav tõi Lääne-Virumaa meeskonna ühe värava kaugusele ning Mihhail Orlovi penalti kohtumise 88. minutil viigistas mänguseisu 2:2-le.

Kuid sellega polnud kohtumine lõppenud, sest kohtumise otsustavaks hetkeks sai penalti teises karistusalas, mille realiseeris Eero Maling viiendal lisaminutil. Selle tabamuse toel pääses Saku karikavõistluste 1/16-finaali.

Teistest eilsetest mängudest selgus edasipääseja FC TransferWise (IV liiga) – JK Tallinna Kalev (PL) ning TJK Legion II – FC Tallinn (mõlemad II liiga) kohtumistes.

Kõrgliigameeskond lõi Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul TransferWise võrku 11 vastuseta palli, neist kolm esimesel poolajal. 11:0 võidumängus lõi Sandor Dino Franch kübaratriki, kaks väravat said kirja Eduard Golovljov ja viimaseks pooltunniks vahetusest sekkunud Mark Petrov.

II liiga tippmeeskondade mängus Wismari staadionil tõmbas pikema kõrre FC Tallinn, kes mängis TJK Legioni duubli üle 4:0. Avapoolaja ainsa tabamuse eest hoolitses 25. minutil Vladislav Tšurilkin, seitse minutit hiljem teenis Legioni väravavaht Dennis Jeremejev punase kaardi ilmselge väravavõimaluse ärahoidmise eest.

FC Tallinn suurendas oma eduseisu 55. minutil, kui täpne oli Albert Taar. Legion jäi kahemehelisse vähemusse 69. minutil, kui taas hoiti ära ilmselge väravavõimalus ning platsilt pidi lahkuma Vladislav Jegorov. Kolmanda punase teenis Aleksandr Nikolajev loetud minutid hiljem. FC Tallinn lõi oma viimased väravad 80. ja 82. minutil, kui täpsed olid vastavalt Aleks Mones ja Nikita Tjumentsev.

FCI Tallinn - FC Kuressare kohtumine katkestati 2:2 seisul lisaajal 108. minutil. Selle kohta saab pikemalt lugeda SIIT.