25

09.2011

13:26

Trans võitis Kaljut ja astus tagasi tiitliheitlusse

Kõrgmotiveeritud Narva Trans sundis märjal Kreenholmi staadionil oma 3:2 paremust tunnistama Nõmme Kalju, keda sel hooajal veel alistada polnud suudetud. Ja naasis tiitliheitlusse.

Seni Kaljuga korra viiki mänginud ja neile kahel korral alistunud Transi võit oli seda magusam, et teisel poolajal tuldi välja kaotusseisust ja kolm punkti teenis võõrustajatele alles 92. minutil kübaratrikiga maha saanud Meistriliiga parim väravakütt Aleksandrs Cekulajevs.

“Viimase minuti värav oli õigustatud tasu kõikide pingutuste eest, mis me selleks mänguks tegime,” lausus Transi loots Aleksei Jagudin. “Napsasime võidu alles lõpu eel. Au ja kiitus mängijatele raske töö ja pingutamise eest viimaste minutiteni.”

Kohtumine algas aga Kalju initsiatiiviga. Trans oli närviline ja kaitsetöö kiirustatud ning väheorganiseeritud. Külalised kasutasid rünnakutel edukalt mõlemat äärt, võitsid nurgalööke, mida toimetas edukalt Sergei Terehhov ja olid tugevamad õhuvõitluses.

Kaheksandal minutil pani Transi noore puuriluku Nikita Godenovi oskused proovile Juri Jevdokimov, andes tema valvatud värava pihta kõvasti tuld, kuid noorsand pakkus priima tõrje.

Patiseisu murdis 10. minutil Cekulajevs, realiseerides madala löögiga vasakult äärelt tulnud passi. Transi rõõm jäi aga üürikeseks. Sööduviga keskringis ja kaitsjate eksimused võimaldasid 18. minutil üks-üks-olukorda söösta Kristen Viikmäel, kes möödus Godenovist ja tegi seisuks 1:1.

Avapoolaja lõpp ja teise algus oli tasavägine, mõlemapoolsete rünnakuüritustega. Enim peavalu Transi väljakupoolel valmistas endiselt Jevdokimov, kes kasutas 67. minutil ära Transi kaitsjate eksimused ja märja väljaku.

Jagudin tõmbas kohtumise lõpus siiski pikema kõrre, tuues sisse Sergei Leontovitši ja Maksim Gruznovi. Mõlemad olid osalised, kui Cekulajevs lõi oma teise ja kolmanda tabamuse. Prins taaskord ühtegi vahetust ei teinud.

Transi võit muutis tabeliseisu huvitavamaks ja seda just võitluses teisele kohale. Nii Kaljul kui Transil on võrdselt 63 punkti, Kaljul mäng varuks ja teine koht. Jälitajatest vastavalt üks ja kaks matši vähem pidanud Flora on 66 silmaga liider.

24. septembril kell 17:00 Narva Kreenholmi staadion (26. juuli tn 4, Narva)
NARVA JK TRANS - NÕMME JK KALJU  3:2
(1:1)
Väravad
: 10., 83., 90.+2. Aleksandrs Cekulajevs - 18. Kristen Viikmäe, 67. Juri Jevdokimov
Hoiatused: 51. Aleksandrs Cekulajevs, 84. Dmitri Šiškin - 45. Tarmo Neemelo

JK Trans: 33-Godenov, 14-Grigorjev, 2-Rimas, 15-Kitto, 16-Šiškin, 18-Kulik, 5-Kazakov (61. 11-Leontovitš), 10-Abramenko, 17-Tarassenkov (80. 9-Gruznov), 7-Bezykornovas, 8-Cekulajevs.
Varus: 12-Plotnikov, 22-Kutuzov, 11-Leontovitš, 9-Gruznov, 4-Ovsjannikov.

JK Kalju: 69-Kütt, 5-Bärengrub, 4-Gutierrez, 14-Kallaste, 7-Puri, 75-Wakui, 19-Terehhov, 23-Rodrigues, 15-Jevdokimov, 11-Viikmäe, 99-Neemelo.
Varus: 1-Savitski, 25-Vnukov, 28-Bianchi, 6-Mitsuyama, 19-Kouadio, 8-Rantanen, 3-Koogas.

Mänguolud: +11, pilves ilm; muruväljak sadanud vihmast enamasti vee all.