30

04.2011

19:29

Trans võttis Kalevi üle teise tähtsa võidu sel nädalal

Narva Trans võidutses Sillamäe Kalevi kunstmuruväljakul viie päeva jooksul teist korda, alistades kodumeeskonna seekord 3:0.

Teisipäeva õhtul 17 vooru mängujärgseid penalteid löönud idavirulaste tänast duelli alustas isukamalt Kalev, domineerides avapoolaega. Transi parimad võimalused sündisid standardolukordadest, ent esimese 45 minuti jooksul ei jõudnud väravani kumbki.

Transi peatreener Juri Svirkov otsustas teiseks poolajaks sisse tuua poolkaitsja Marius Bezykornovase, kes keskväljal kohe dirigendirolli võttis. 49. minutil sai mööda äärt tõusta Maksim Bazjukin, kelle tsenderduse realiseeris peaga Maksim Gruznov.

Kohtumise saatust ei otsustanud aga mitte Transi järgmine värav, vaid Kalevi ründaja Aleksei Aleksejevi eemaldamine 63. minutil. Tomas Rimase vastu ohtlikult mänginud Aleksejev vastas Transi pingi hüüetele sõimuga ning nägi ka kohtunik Silver Kõivu punast kaarti.

81. ja 90. minutil lõi Aleksandrs Cekulajevs Transi kasuks veel kaks väravat, kindlustades nendega Narva klubile teise tähtsa võidu Kalevi üle selle nädala jooksul. Teisipäeval oldi paremad karikavõistluste poolfinaalis.

Juhendamiskeelu all peatreener Vladimir Kazatšonoki asemel Kalevit pingilt juhendava Igor Kuliši sõnul vedas Aleksejev meeskonda alt.

“Mängu tulemus ei vastanud selle iseloomule,” ütles Kuliš. “Võistkonnad mängisid teineteise vigade peale ja esimesena eksisime meie. Kahju, et me kaotasime, aga see, et Aleksejev eemaldati, näitab veelkord, et mõnel mängijal ei ole väljakul vajalikku distsipliini. Ta lihtsalt vedas meeskonda alt nii tähtsas ja pingelises mängus. Milline ka mängu tulemus ei olnud, professionaal ei tohi nii käituda.”

Mullu pool hooaega Kalevit esindanud Transi raudvara Gruznov pidas kohtumist võrdseks ja huvitavaks. Seda kuni külaliste avaväravani.

“Pärast meie väravat tuli Kalevile rumal eemaldamine ja see määras kohtumise saatuse,” sõnas Gruznov. “Võib öelda, et mängu lõpus tegime vigastatud vastasele otsa peale. Jah, eelmisel hooajal mängisin Kalevi eest ja see meeskond on mulle hästi tuttav. Isiklikult ei ole mul mingisugust solvumist ega tahtmist kätte maksta. Olen lihtsalt rahul, et jätkan mängimist ja väravate löömist, aga kellele neid löön, pole tähtis.”

Kolmandat korda poolteise nädala jooksul mängivad Trans ja Kalev järgmisel laupäeval kell 17.00 Narva Kreenholmi staadionil.

30. aprillil kell 17:00 Sillamäe Kalevi kunstmuruväljak (Kesk 30, Sillamäe)
JK SILLAMÄE KALEV - NARVA JK TRANS  0:3 (0:0)