31

07.2019

15:54

U17 Eliitliigas liiguvad samas taktis Nõmme United ja Legion

U17 Eliitliigas jätkavad kaks meeskonda kaotuseta, kui FC Nõmme United ja Tallinna JK Legion on teeninud võrdselt üheksa võitu ja ühe viigi. Viik pärineb omavahelisest kohtumisest.

Viimati sai Nõmme United kodus kindlalt 7:3 jagu Ida-Virumaast ning Legion mängis lausa 6:0 üle Maardu Linnameeskonna.

Tabelis on kolmandal kohal JK Tallinna Kalev, kes on on seni kümne mänguga teeninud 21 punkti ja jääb seega liidritest maha seitsme punktiga. Laupäeval alistas Kalevi meeskond Ramon Smirnovi 38. minuti väravast Laagri kunstmurustaadionil 1:0 Harju JK, kes on tabelis viie punktiga hetkel viimasel ehk kaheksandal kohal.

Neljandas nädalavahetusel toimunud kohtumises mängisid JK Tabasalu – Tallinna FC Levadia 2:2 viiki. Kodumeeskond Tabasalu oli veel minutid enne mängu lõppu 0:2 kaotusseisus, kuid Mattias Villem Ormissoni 87. minuti värav tõi Tabasalu mängu tagasi ning viigivärav sündis viiendal lisaminutil penaltist, mille realiseeris Kaspar Rõõmussaar. Tabasalu on tabelis 13 punktiga neljas ja edestab Maardut nelja punktiga. Levadia on kuue punktiga seitsmes, sama punktisummaga on kuuendal real Ida-Virumaa.

U17 Eliitliiga kõrgeimas liigas jätkatakse mängudega sel laupäeval, mil Levadia võõrustab Legioni ja Tallinna Kalev Ida-Virumaad. Esmaspäeval kohtuvad Maardu – Nõmme United ning 11. vooru lõpetab järgmisel kolmapäeval aset leidev Harju JK – JK Tabasalu mäng. Esiliiga senised tulemused ja tabeliseisu leiab SIIT.

U17 Eliitliiga tugevuselt teises liigas on tabeli tipp ääretult tihe, sest viiendal kohal olevat Keila JK-d lahutab liidrist, kelleks on Tartu JK Tammeka, kõigest kaks punkti. Seni 25 punkti kogunud Tammeka mängis viimati olulises kohtumises 4:1 üle Nõmme Kalju FC, kes on sama punktisummaga nüüd tabelis teisel kohal. Viljandi JK Tulevik, kes on samuti 25 punkti teeninud, ei andnud koduväljakul võimalust FC Elvale, kes mängiti üle 5:0. Mängu saatus otsustati avapoolaja viimaste minutitega, millal Viljandi lõi mängu kolm esimest väravat.

Tabelis on 23 punktiga Läänemaa/Hiiumaa, kes sai viimati kolm punkti loobumiskaotuse andnud Võru FC Helioselt. Sama punktisummaga on viies Keila JK, kes sai võõrsil 1:0 jagu Tartu FC Heliosest. Võiduvärava lõi kolmandal lisaminutil Christopher Kukk. Seniste tulemuste, tabeliseisu ja ajakava saab tutvuda SIIN.

Tugevuselt kolmandas U17 Eliitliigas on seni parim olnud FA Tartu Kalev, kes on kahe kaotuse ja ühe viigi kõrvale kogunud lausa üheksa võitu. Viimati oldi tänu Markus Mägi ja Tanel Lille tabamustele 2:1 üle Tallinna Ajaxist. Kalevi lähim jälitaja, Pärnu JK Vaprus, alistas võõrsil 4:1 FC Sillamäe Kalevi ja jääb seega tabelis Tartu võistkonnast jätkuvalt kahe punkti kaugusele. Tabeliseisu leiab SIIT.