23

01.2020

11:20

U19 Eliitliiga Meistriliiga A-alagruppi asus juhtima Nõmme Kalju

Teisipäeval õhtul tehti algust U19 Eliitliiga Meistriliigaga, kui väljakul käisid B-alagrupi meeskonnad. Eile käisid EJLi jalgpallihallis väljakul A-alagrupi meeskonnad, kui Tartu JK Tammeka viigistas Tallinna Kaleviga ning Nõmme Kalju alistas FC Flora.

Esmalt alanud Tammeka – Kalev matšis avas skoori penaltist Tammeka mängija Patrick Genro Veelma ning tartlaste 1:0 eduseisul avapoolaeg ka lõppes. Kalevi viigivärava eest hoolitses 76. minutil Martin Vetkal ning 1:1 tulemusega kohtumine ka lõppes.

Seejärel tulid platsile Flora – Kalju. Esimest väravat oodati 72. minutini, mil Frank Kenneth Liblikmann viis Kalju juhtima. Kuus minutit hiljem suutis Flora vastase omaväravast viigistada, kuid 82. minutil lõi Nõmme meeskonna 2:1 võiduvärava Kert Miltop.

Alagrupis mängitakse üheringilises formaadis ehk kõik võistkonnad käivad väljakul kolmel korral.

2. voor toimub EJLi jalgpallihallis 18. ja 19. veebruaril ja III voor 17. ja 18. märtsil. Poolfinaalid mängitakse 15. ja 16. aprillil Sportland Arenal ning finaali kuupäev selgub veidi hiljem sõltuvalt noortekoondiste mängukalendrist.

U19 Eliitliiga Meistriliigasse saab üles anda 2002.-2004. aastal sündinud mängijaid. Lisaks lubatakse võistkonda üles anda kuni viis U19 KTMi, kes on sündinud 2001. aastal. Juhendi leiab jalgpalliliidu koduleheküljelt. 19 Eliitliiga Meistriliiga kõrval jätkub uuel aastal ka senine U19 Eliitliiga Esiliiga.

Alagrupiturniiri ajakava (EJLi jalgpallihall):
Teisipäev, 21. jaanuar kell 17.00 Tallinna JK Legion - JK Tabasalu (B-alagrupp) 6:0
Teisipäev, 21. jaanuar kell 19.15 FC Nõmme United - Tallinna FC Levadia (B) 4:1
Kolmapäev, 22. jaanuar kell 17.00 Tartu JK Tammeka - JK Tallinna Kalev (A) 1:1
Kolmapäev, 22. jaanuar kell 19.15 Tallinna FC Flora - Nõmme Kalju FC (A) 1:2
Teisipäev, 18. veebruar kell 17.00 JK Tabasalu - FC Nõmme United (B)
Teisipäev, 18. veebruar kell 19.15 JK Tallinna Kalev - Nõmme Kalju FC (A)