30

07.2019

13:35

U19 Eliitliiga tabeli tipus on Narva Trans

U19 Eliitliigast võtab tänavu osa üheksa meeskonda. Enamus meeskondi on tänavu väljakul käinud kaheksal korral, kaks võistkonda on pidanud üheksa mängu. Tabeli tipus on kuue võidu kõrvale vaid ühe viigi ja kaotuse teeninud JK Narva Trans.

Liigas oli vahepeal ligi kuuajaline paus, mille lõpetas möödunud neljapäeval toimunud matš JK Tabasalu – Tallinna FC Levadia, mis lõppes 2:2 viigiga. Igor Sokolov viis Tabasalus toimunud mängus Levadia juhtima, kuid Dinārs Ekhartsi tabamus avapoolaja lõpus viis meeskonna vaheajale 1:1 viigiseisus. Aleksander Ojari viis koduvõistkonna 72. minutil penaltist juhtima, kuid Levadiale päästis viigipunkti Egert Pootsiku värav 86. minutil.

Levadia käis väljakul ka eile, kui Lasnamäel tunnistati FCI Tallinna 2:1 paremust. FCI Tallinna tabamuste eest hoolitsesid Nikita Grankin ja Nikita Salamatov vastavalt 26. ja 55. minutil. Levadia värava lõi 67. minutil Marcos Mõrd ning seitse minutit hiljem jäi Levadial hiilgav võimalus mänguseis kasutamata, kui ei suudetud realiseerida penaltit.

Tabeli tipus on hetkel 19 punktiga mai- ja juunikuus alistamatuks jäänud Trans. Teisel kohal on 16 punktiga Nõmme United, kes edestab Tartu JK Tammekat ja Tartu FC Helios/Jõgeva SK Noorus 96 võistkondi ühe punktiga. Tabasalu on 11 punkt viies ning FCI Tallinn ühe enam peetud mänguga kümne punktiga kuues. Tallinna FC Flora on üheksa punktiga seitsmes ning sarnaselt FCI Tallinnaga üheksa kohtumist pidanud FC Levadia on seitsme punktiga kaheksas. Rakvere JK Tarvas on seni kaheksa mänguga kogunud kuus punkti.

Enim väravaid on seni löönud Henri Leoke (Nõmme United), kes on vastaste võrke sahistanud seitsmel korral. Ühe väravaga edestab ta Markus Musta (Tartu JK Tammeka). Igor Sokolov (FC Levadia), Aleksei Stepanov, Aleksandr Jurõšev (mõlemad Narva Trans), Georg Ander Sild (Nõmme United) ja Dinārs Ekharts (Tabasalu) on löönud viis väravat.

Liiga jätkub täiskäigul järgmisel nädalal, 6. augustil, mil peetakse neli kohtumist. Vastamisi lähevad Rakvere JK Tarvas - Tartu FC Helios/Jõgeva SK Noorus 96, JK Narva Trans – FCI Tallinn, Tartu JK Tammeka – FC Nõmme United (kõik 17.00) ning JK Tabasalu – FC Flora (19.30).