30

09.2012

09:16

Väsinud Kalju kaotas Paidele punkte

Nõmme Kalju kaotas üllatuslikult punkte Paide Linnameeskonnale, kui Kadrioru staadionil peetud kohtumine tabelis 6. kohal asuva meeskonna lõppes 1:1 viigiga.

Kalju sai teisipäeval magusa võidu Eesti karikasarja 1/8-finaalis, kus alistati FC Levadia dramaatiliselt 4:3. Kuid kohtumine sai lõpplahenduse alles 120 minutiga ning kõnealune mäng oli Meistriliiga liidermeeskonnal jalgades ka laupäeval.

Kohtumine algas rahulikult ning otsivalt, kuid unist Nõmme meeskonda tabas šokk kohtumise 12. minutil, kui Hidetoshi Wakui õnnetult palli otsa koperdas ning äärelt palliga kasti murdnud Andrei Veis ei eksinud ja viis külalised ette.

Edasine kulges aga Kalju vastuvärava otsimisega ning Paide kontraüritustega, mis olid mitmel korral vägagi ohtlikud.

Kaljule tõid aga viigivärava kaks vahetusmeest Sergei Terehhov ja Tarmo Neemelo, kui esimene mängis äärel mehe üle ning andis palli värava ette, kust teine selle sisse koksas.

Kuigi Kalju üritas ka võiduväravat püüda, ei õnnestunud see neil ning rohkem kohtumises väravaid ei löödud. Olgu veel mainitud, et kaugel polnud ka Paide üllatusvõit.

"Mängisime distsiplineeritult ning hoidsime treeneri antud taktikast kinni. Oma kaitse hoiame kinni ning vastame kiirrünnakutega," avaldas Paide mängija Ervin Kõll nende edu võtme.

Kalju abitreener Fredo Getulio Aurelio mängu järel aga väga pettunud polnud: "Iga mäng on väga raske, kuna hooaja lõpp läheneb. Me oleme Kalju ning kõik tahavad just meilt punkte. Kui vastane seda saavutab, siis räägivad kõik kohe sellest. Meil oli palju võimalusi, kuid see on jalgpall."

29. septembril kell 17:00 Kadrioru staadion (Roheline aas 24, Tallinn)
NÕMME JK KALJU - PAIDE LINNAMEESKOND 1:1 (0:1)
Väravad: 54. Tarmo Neemelo - 12. Andrei Veis
Hoiatus: 55. Rauno Kald

Kalju: 1-Teleš, 14-Kallaste, 5-Bärengrub, 3-Koogas, 77-Šišov, 75-Wakui, 7-Puri, 10-Konsa, 16-Melts (46. 18-Terehhov), 15-Jevdokimov, 11-Viikmäe (46. 99-Neemelo).
Varus: 96-Koppel, 2-Bianchi, 99-Neemelo, 6-Rodrigues, 18-Terehhov, 25-Cole, 8-Ceesay.

Paide: 12-Orgla, 13-Mägi, 3-Tubarik, 24-U. Rooba, 7-Kald, 8-Kõll, 25-Reinsoo (77. 10-Tikenberg), 30-Ustaal, 28-Vanna, 29-Veis (72. 18-Lehtonen), 14-Rõivassepp (46. 16-Goldberg).
Varus: 18-Lehtonen, 10-Tikenberg, 22-Eteria, 16-Goldberg, 4-Nõmme.

Mänguolud: +13, pilves ilm; muruväljak väga heas seisukorras.