21

06.2020

15:57

VIDEO │ Flora alistas Saku ja jätkab täiseduga

Laupäeval peeti naiste Meistriliigas neljanda vooru kohtumisi ning mängudest väljusid võitjatena Tallinna Flora, Tallinna Kalev ja Tartu Tammeka. Tuleviku ja Suure-Jaani ning Pärnu Vapruse vastasseis lõppes viigiliselt.

Neljanda vooru keskses kohtumises võõrustas tabeli liider FC Flora Lilleküla harjutusväljakul Saku Sportingut ja sai kirja 5:2 võidu. Külalisnaiskond asus mängu kiirelt juhtima, kui kuuendal minutil lahendas üks ühele olukorra Ulrika Tülp. Flora suutis seisu viigistada 24. minutil tänu Jessika Uleksini tabamusele ning 29. minutil viis Maarja Saulep naiskonna juhtima. Sporting jõudis viigini 58. minutil, kui Merily Toom realiseeris enda teenitud penalti. Viigiline seis püsis tablool vaid minuti jagu, sest järgmisest rünnakust sündis Flora juhtvärav, kui Getter Saar sai jala valgeks Mari Liis Lillemäe söödust. Kohtumise lõpuminutitel, kui 82. minutil sai teise värava kirja Saar ning üleminutitel lõi karistuslöögist värava Silja Goroško. Flora hoiab 12 punktiga tabelis esikohta, Sporting hoiab kuue punktiga neljandat kohta.

Tallinna Kalev oli samuti koduväljakul edukas, kui Põlva Lootos alistati 6:1. Avapoolajal löödi kokku lausa kuut väravat, kui Kalevi poolelt tegid skoori Ljubov Maksimova, Kadri-Ann Valgeväli ja kahel korral Evelyn Šilina. Lootose kaotusseisu vähendas Kärt Hüdsi, kuid kirja läks ka üks Põlva omavärav. Teise kolmveerandtunni jooksul sündis üks värav, kui Emma Treiberg vormistas 75. minutil lõppseisu. Võiduga tõusis Kalev Lootosest mööda teisele kohale ning nelja vooruga on kogutud üheksa punkti. Lootos on kolmandal kohal kirja saanud seitse punkti.

Tabelinaabrid Pärnu Vaprus ning Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond mängisid Pärnu Rannastaadionil välja 2:2 viigi. Vaheajapausile mindi Vapruse minimaalses eduseisus, kui avapoolaja üleminutitel oli täpne Kristel Lepik. Pärnu naiskond läks tänu Anastasija-Grazyna Shcherbachenia tabamusele 2:0 ette. Ühendnaiskond suutis 65. minutiks seisu viigistada, kui järjestikustel minutitel tegi skoori Anna-Liisa Joandi. Vaprus jätkab viie punktiga viiendal kohal, ühendnaiskond on nelja punktiga kuuendal tabelireal.

Vooru viimases kohtumises olid vastamisi Nõmme Kalju ja Tartu Tammeka. Mõlemal naiskonnal oli enne kohtumist punktiarve avamata. Hiiu staadionil peetud mängust väljus võitjana Tammeka, kui Kalju alistati 2:0. Renate-Ly Mehevets viis Tartu naiskonna juba viiendal minutil juhtima ning 74. minutil tõi lõppseisu tabloole Tuuli Tasa. Tammeka hoiab kolme punktiga seitsmendat kohta, Kaljul on hetkel kaheksandana punktiarve avamata.