02

05.2021

18:10

VIDEO | Levadia alistas võõrsil 2:1 Tammeka

Premium liigas peeti täna üks kohtumine, kui nädalavahetuse lõpetas Tartus toimunud kohtumine JK Tammeka ja FCI Levadia vahel. Pärast 1:1 viigiga lõppenud avapoolaega lõi teisel poolajal külaliste võiduvärava Zakaria Beglarishvili penaltist ning 2:1 võiduga kirjutas tabelisse kolm punkti Levadia.

Levadia asus kiirelt juhtima, kui juba viiendal minutil viis Ernest Agyiri külalised juhtima. 23-aastane leegionär suutis Tammeka kaitsja kindlalt üle mängida ja lõi palli Karl Johan Pechteri värava tagumisse nurka.

Kohtumine algas rabedalt Maksim Podholjuzini jaoks, kelle eksimus lasi 19. minutil Tammekal viigistada. Kaitsja proovis palli tagasi väravavahile mängida, kuid tema sooritus ebaõnnestus ning Tristan Koskor pääses Karl Andre Vallneriga silmitsi. Ründaja suutis ootamatult tekkinud võimaluse edukalt realiseerida.

Pöördeline hetk juhtus 65. minutil, kui Levadia teenis nurgalöögi. Pall maandus juba Pechteri käte vahel, kuid puurilukk pillas selle ja tegi seejärel vea Volodymyr Baienkole. Penalti realiseeris 67. minutil Zakaria Beglarishvili.

Vaata väravaid ERRi spordiportaalist.

Premium liiga tabeli esikolmiku moodustavad meeskonnad, kes on käinud väljakul kaheksal korral. Paide Linnameeskond jätkab kaotuseta ja on teeninud 22 punkti, Levadial on koos 19 punkti. Nõmme Kalju on 12 punktiga kolmas, kuid edestab ühe punktiga FC Florat, kes on esikolmikust pidanud kolm mängu vähem. Sarnaselt Floraga on 11 punkti kirja saanud ka TJK Legion (9 mängu) ja Narva Trans (8). Tartu Tammeka, kes on väljakul käinud kuuel korral, on seitsme punktiga seitsmes ja edestab Viljandi Tulevikku (8) kahe punktiga. Tabeli alumised read hõivavad Vaprus (6) ja FC Kuressaare (8) vastavalt nelja ja kolme punktiga.

Esmaspäeval ühtki kõrgliigamatši ei peeta, aga Premium liiga jätkub juba teisipäeval, kui FC Kuressaare võõrustab kell 19.00 Soccernet.ee mängus Paide Linnameeskonda. Teisipäeval kohtuvad FCI Levadia - Viljandi JK Tulevik (17.30, Soccernet.ee), JK Narva Trans - Tartu Tammeka (19.00, Jalgpall.ee) ning Nõmme Kalju - FC Flora (19.30, ETV2).