21

09.2017

11:02

Evald Tipneri karikavõistlustel vajas Premium liigas head mängu näitav Nõmme Kalju FC madalamas liigas palliva Paide Linnameeskond III alistamiseks penaltiseeriat.

Kalju asus küll mängu Artur Valikaevi penaltist avapoolajal juhtima, kuid Romet Köhleri tabamus 77. minutil seadis Hiiu staadionil tabloole 1:1 viigi, millega nii normaal- kui ka lisaaeg lõppesid.

Esimese viie lööja seas tegid mõlemad meeskonnad ühe eksimuse – Paide puurilukk Raiko Mets suutis tõrjuda normaalajal penalti realiseerinud Valikaevi soorituse, kuid seis võrdsustus pärast Markus Mats Lellsaare penaltit, mis läks üle värava. Kaljule tõi võidu Vitali Teleši tõrje, kes suutis väravast eemal hoida Ervin Kõlli penalti, misjärel viis Kalju veerandfinaali Carlose täpne penalti.

Teistes eile toimunud kaheksandikfinaalidest pääsesid edasi FC Kuressaare, FC Levadia ja FC Flora U21. Lisaks pääses Maardu Unitedi loobumiskaotuse tõttu edasi Viljandi JK Tulevik. Samuti on koha kaheksa parema seas kindlustanud FCI Tallinn ja FC Flora, kes olid vastavalt Läänemaa JK-st ja FC Elvast üle teisipäeval. Järgmisel nädalal selgub viimane veerandfinalist, kui JK Narva Trans võõrustab Rakvere JK Tarvast.