11.2020

10:50

VIDEOD | Esiliiga tipud võtsid 29. voorus vastu kaotused

Esiliigas peeti möödunud nädalalõpul 29. vooru kohtumisi.

Voor sai alguse neljapäeva õhtul, kui tabeli teine tiim Maardu Linnameeskond jäi koduplatsil 0:2 alla kolmandat kohta hoidvale Nõmme Unitedile. Unitedi särgis olid vastavalt 59. ja 64. minutil täpsed Henri Leoke ja Randin Rande. Kaotuse järel jätkab Maardu 60 punktiga teisel kohal, Nõmme United järgneb neile 49 silmaga.

61 punktiga leiame esikohalt Pärnu Vapruse, kes pidi laupäeval kodumurul tunnistama Flora U21 meeskonna 3:0 paremust. Flora järelkasvutiim lõi kõik väravad avapoolajal, kui järjepanu olid täpsed Aleksander Iljin, Igor Ustritski ja Andreas Kiivit.

Koos Flora U21 tiimiga jagab 45 punkti juures 4.-5. kohta FC Elva, kes alistas laupäeval võõrsil 3:1 Tartu Tammeka U21 meeskonna. Sealjuures sündisid Elva võiduväravad alles üleminutitel, kui vastavalt 90+3. minutil ja 90+6. minutil olid täpsed Devid Lehter ja Veiko Maidla.

Eilses ainsas kohtumises kirjutas kindla võidu tabelisse Pärnu Jalgpalliklubi, kes oli võõral väljakul numbritega 6:0 üle Kohtla-Järve JK Järvest. PJK on nüüd 29 mänguga kogunud 37 silma, mis tähendab, et nende selja taga paiknev 9. koha meeskond Vändra Vaprus peab järgmiseks hooajaks langema aste madalamale Esiliiga B-sse. Nimelt on Vändral hetkel 28 mängu järel kirjas 29 punkti ning allesjäänud kahe matšiga neil enam PJK-d püüda ei õnnestu. Vändra peab oma 29. vooru mängu FCI Levadia U21 tiimiga 15. novembril kell 13.00. 7. kohal paiknev Levadia U21 on hetkel 28 mänguga kogunud 38 punkti, mis tähendab, et Levadia järelkasvutiim ja PJK võitlevad omavahel selle nimel, kes peab pidama üleminekumänge ning kes jääb Esiliigasse otse püsima.

Nii Esiliigas kui ka Esiliiga B-s on sel hooajal tavapärase 36 vooru asemel kavas vähem mänge. Esmalt peeti mõlemas liigas kolm ringi (27 vooru), misjärel mängivad Esiliigas 1.–6. kohale ja 7.–10. kohale tulnud ning Esiliiga B-s 1.–4. kohale ja 7.–10. kohale tulnud võistkonnad omavahel neljanda ringi. Esiliiga B-s 5. ja 6. koha saavutanud võistkonnad mängivad neljanda ringi mängu juhul, kui 6. koha omanikul on säilinud võimalus 5. koha omanikust tabelis mööda minna. Seega toimub Esiliigas esikuuikul 32 ja teistel 30 vooru. Esiliiga B-s leiab aset 30 vooru, välja arvatud 5. ja 6. koha omanikul, kes mängivad 28 vooru.

Esiliiga kalendri ja tabeliseisuga saad lähemalt tutvuda siin.