13

07.2020

12:54

VIDEOD | Flora alistas Premium liigas Paide, Trans tõusis kaheksandaks

Premium liigas peeti nädalavahetusel 12. vooru kohtumisi. Vooru keskses mängus alistas FC Flora 3:1 Paide Linnameeskonna. Tabelis tõusis viimaselt kohalt kaheksandaks Narva Trans, kes oli võõral väljaku 1:0 parem Viljandi Tulevikust.

Flora – Paide mängus said Järvamaa võistkonna lõpuks saatuslikuks standardolukorrad, millest lõi Flora oma teise ja kolmanda värav. Konstantin Vassiljev viis tugeva vasaku jala löögiga Flora 51. minutil juhtima ning neli minutit hiljem kahekordistas valitseva meistri eduseisu liigahooaja 13. tabamuse kirja saanud Rauno Sappinen. Kuigi Edgar Turi tabamus 66. minutil vähendas Paide kaotusseisu minimaalseks, suutis Flora kaheväravalise eduseisu taastada 86. minutil Märten Kuusk.

JK Narva Trans kirjutas tabelisse hooaja teise võidu, kui võõrsil alistati 72. minuti Aleksandr Zakarliuka väravast 1:0 Viljandi JK Tulevik. Trans lõpetas mängu ühemehelises vähemuses, sest 82. minutil teenis teise kollase kaardi Maksim Tšerezov.

Kolmandas laupäevases mängus algas matš tõelise väravatesajuga, kui FC Kuressaare – Tartu JK Tammeka pakkusid esimese 16 minutiga publikule juba nelja väravat! Tammeka võitis tänu Andre Paju kahele tabamusele kohtumise lõpuks 4:2

Pühapäeval kandsid favoriidikoormat edukalt nii Nõmme Kalju FC kui ka Tallinna FCI Levadia. Kalju alistas Kaspar Pauri ja Vladyslav Khomutovi avapoolaja tabamustest 2:0 JK Tallinna Kalevi ning Levadia oli kindlalt 4:0 parem Tallinna JK Legionist.

Liigatabelis jätkab liidrina Flora, kelle edu Kalju ja Levadia ees on vastavalt kuue- ja seitsmepunktiline. Paide jääb Levadiast maha kolme punktiga. Viljandi jätkab 18 punktiga viiendal real ning kuuendaks tõusis 14 punktiga JK Tammeka, kelle edu saarlaste ees on ühepunktiline. Tagumise kolmiku moodustavad Trans, Legion ja Kalev. Kui Transil ja Legionil on kirjas võrdselt üheksa punkti, siis Kalevil on konkurentidest üks punkt vähem.

Uus voor peetakse reedel ja laupäeval. Reedel on vastamisi Legion - Kuressaare (19.00) ning Paide - Kalju (19.30). Laupäev algab Kalev - Tulevik (13.00) mänguga ning FCI Levadia - FC Flora lahing algab A. Le Coq Arenal kell 16.00. Vooru lõpetab õhtune matš kell 19.00 Tamme staadionil, kus Tammeka vastaseks on Trans.