30

05.2019

12:10

VIDEOD: Flora teenis Levadia vastu hooaja esimese kaotuse, Kalju võttis Paidelt revanši

Eilsega sai Premium liigas peetud 13. voor, pärast mida vähenes vahe kahe liidri FC Flora ja FCI Levadia vahel kolmele punktile.

Nimelt teenis Levadia eilses Tallinna derbis 3:1 võidu, mis tähendas ühtlasi Florale ka hooaja esimest kaotust. Rohkearvulise publiku ees peetud mängus asusid levadialased Evgeny Osipovi 26. minuti väravast juhtima, kuid Konstantin Vassiljevil oli sellele 40. minutil omapoolne vastus olemas. Teisel poolajal lahendasid Joao Neto Morelli ja Aime Marcelin Gando Biala värava ees ära aga kaks tsenderdust ning nii läkski 105. Tallinna derbis võit just Levadiale. 13 vooru järel paikneb esikohal endiselt Flora, kes on kogunud 34 silma, Levadia jääb teisele kohale 31 punktiga.

13. voorus läksid vastamisi ka tabeli kolmas ja neljas, kui Kesk-Eestis kohtusid Paide Linnameeskond ja Nõmme Kalju. Sedapuhku sai valitsev meister hooaja avamängu eest revanši, kui võõralt väljakult väärt 2:0 võit teeniti. 13 vooruga on Paidel nüüd kirjas 26 punkti, Kalju jääb 25 silmaga neljandale positsioonile.

Hooaja teise võidu teenis teisipäeval aga Maardu Linnameeskond, kes suutis Alger Džumadili ja Sho Hayasaka väravatest 2:1 alistada Tartu Tammeka. Maardu jagab nüüd 9 punkti juures koos Viljandi Tulevikuga 7.-8. kohta, Tammeka jääb 8 punkti juures koos Tallinna Kaleviga 9.-10. tabelireale.

Sarnaselt Maardule sai sel hooajal teist korda võidurõõmu tunda ka Tallinna Kalev, kes suutis koduplatsil koguni 3:0 alistada senise hooaja üllataja FC Kuressaare. Kalevi väravad kirjutati Reinhard Reimaa, Andreas Raudsepa ja Wale Musa Alli nimele.

Vooru ainsat viigilist tulemust nähti Viljandis, kuhu oli kogunenud 573 pealtvaatajat. Kodumeeskond Tulevik rõõmustas kodupublikut 60. minutil, kui Kaimar Saagi väravast 1:0 juhtima asuti. Värske karikavõitja Trans sai 89. minutil aga kätte viigivärava, kui väravaesises saginas sai omavärava kirja Janar Õunap.

Tabeliseisu ja mängu protokollidega saad tutvuda siin.