06.2020

09:40

VIDEOD │Flora võitis Tallinna derbi 4:0 ja kasvatas edu 6 punkti peale

Premium liigas tõmmati eile joon alla 8. voorule.

Vooru keskses kohtumises läksid A. Le Coq Arenal vastamisi tabeliliidrid FC Flora ja FCI Levadia. Enne kohtumist 3-punktilist edu omanud Flora alustas kohtumist teravalt, minnes mängu juba 14. minutiks tänu Konstantin Vassiljevi ja Vlasiy Sinyavskiy väravatele 2:0 juhtima. Samad mehed paistsid silma ka teisel poolajal, kui esmalt suunas Maksim Podholjuzin enda võrku Sinyavskiy tsenderduse ning 87. minutil vormistas lõppseisu 4:0 Vassiljev, kelle leidis kastis täiesti vabana just Sinyavskiy. 8 vooruga on Flora kogunud nüüd 22 silma, misläbi ka tabeli tipus paiknetakse. Levadia jääb neist teisel kohal maha kuue punktiga.

Teises tabeli tippude kohtumises sai Hiiu staadionil näha Nõmme Kalju ja Paide Linnameeskonna mõõduvõttu. Kolme punktiga lahkus võõralt väljakult sedapuhku Paide, kellele tõi 1:0 võidu Kristofer Pihti 44. minuti tabamus. 80. minutil oli võimalus Paidel ka 2:0 juhtima minna, kuid Marko Meerits suutis Siim Lutsu penalti tõrjuda. 8 vooruga on nüüd nii Paide kui Kalju kogunud 15 punkti. Tänu omavahelise mängu võidule jätkab Paide 3. tabelireal ning Kalju leiab end 4. positsioonilt.

Vooru avasid teisipäeva õhtul aga TJK Legion ning Viljandi Tulevik. Kadrioru staadionilt sai 2:0 võiduga teele asuda Tulevik, kelle särgis olid täpsed Kristjan Kask ja Pavel Marin. Tulevik jätkab 8 vooru järel 12 punktiga 5. tabelireal. Legion leiab end 5 punkti juures 9. kohalt.

Kadrioru staadionil nähti Premium liiga vastasseisu ka eile, kui Tallinna Kalev võõrustas FC Kuressaaret. Taaskord teenis 2:0 võidu tabelisse külalismeeskond, kui saarlaste eest olid vastavalt 6. ja 80. minutil täpsed Ranon Kriisa ja Märten Pajunurm. Kuressaare tõusis tänu võidule 10 punkti ja 7. positsiooni peale. Kalev jätkab 7 silma juures 8. tabelireal.

Väärt võidu sai 8. voorust kirja ka Tartu Tammeka, kes suutis võõral väljakul 1:0 alistada Narva Transi. Ülikoolilinlastele tõi piirilinnast kolm punkti Patrick Genro Veelma 70. minuti tabamus. Tammeka jätkab võidu järel 11 punktiga 6. kohal. Trans jääb 2 punkti juures endiselt 10. tabelireale.

Premium liiga tabeliseisu ja kalendriga saad lähemalt tutvuda siin.