26

08.2019

14:00

VIDEOD: Kalju alistas Levadia, Narva jäi 1068 silmapaari ees alla Florale

Premium liigas peeti möödunud nädalalõpul 5 mängu ja põnevaid lahinguid jagus üle Eesti.

Vooru alustuseks jätkad head minekut Tartu Tammeka, kes alistas Patrick Genro Veelma järjekordsest iluväravast 1:0 FC Kuressaare. Tammeka on nüüd 25 vooruga kogunud 32 punkti ja jätkab viiendal tabelireal, Kuressaare jagab 17 silma juures 7.-9. positsiooni.

Laupäeva esimeses kohtumises sai näha vooru keskset kohtumist, kui Hiiu staadionil läksid 678 pealtvaataja ees vastamisi kaks tiitlipretendenti Nõmme Kalju ja FCI Levadia. Levadia asus küll juba 3. minutil tänu Erick Andres Moreno Serna väravale 1:0 juhtima, kuid Kalju vastas sellele esimese poolaja üleminutitel, kui esmalt oli 45+1. minutil penaltipunktilt täpne Igor Subbotin. 45+4. minutil lõi väravaesises saginas Mikk Reintam seisuks 2:1 ja kodupubliku rõõmuks sellel skooril kohtumine ka lõppes. Levadia hoiab nüüd 59 punktiga teist kohta, Kalju on pidanud neist kaks mängu vähem ja jääb 47 silma juures neljandale tabelireale.

Laupäeva õhtul oli suure jalgpalllipäeva raames Narva Kreenholmi staadionile kogunenud Ida-Virumaa läbi aegade rekordpublik 1068 jalgpallisõbra näol. Kohalik Trans ning neile külla sõitnud FC Flora pakkusid rahvale ka kõva lahingu, kust väljus võidukalt tabeliliider Flora, kelle 1:0 võiduvärava lõi 54. minutil Märten Kuusk. Flora tõusis nüüd 24 mänguga kogutud 61 punkti juures taas liidrikohale, Trans peab 26 silma juures leppima 6. positsiooniga.

Pühapäeva alustuseks teenis järjekordse kindla võidu kodumurul Paide Linnameeskond, kes alistas 404 silmapaari ees 5:0 neile külla sõitnud Maardu Linnameeskonna. Paide võtmemängijaks tõusis 17-aastane Henri Välja, kes panustas võitu 2 värava ja 3 resultatiivse sööduga. Paide jätkab võidu järel 52 punktiga kolmandal tabelireal, Maardu peab hetkel leppima 16 punkti ja 10. positsiooniga.

Vooru lõpetuseks peeti tuline lahing Viljandis, kus kohalik Tulevik ja Tallinna Kalev jahtisid liigasse püsimajäämiseks ülimalt olulisi punkte. Lõpuks said mõlemad tiimid tabelisse ühe lisapunkti, kui lõpuvile kõlades tablool viiginumbrid 1:1 põlesid. Kalevi viis 28. minutil juhtima Wale Musa Alli, Viljandi linnastaadionile kogunenud 571-pealise kodupubliku rõõmuks vastas Janar Õunap sellele 39. minutil omapoolse tabamusega. Viljandi ja Kalev jätkavad nüüd mõlemad 17 punkti peal, jagades seeläbi koos Kuressaarega 7.-9. kohta.

Tabeliseisu ja mängu protokollidega saad lähemalt tutvuda siin.