11.2020

10:00

VIDEOD | Kalju lõpetas Flora 13-mängulise võiduseeria

Premium liigas peeti laupäeval ja pühapäeval 26. vooru kohtumisi.

Voor sai alguse laupäeva pärastlõunal, kui Tallinna Kalev suutis kodumurul skooriga 4:1 alistada Narva Transi. Kuigi Chinedu Charles Geoffrey viis Transi 18. minutil juhtima, suutis Kalev 49. minutiks ise 2:1 ette minna, kui täpsed olid Marek Kaljumäe ja Pavel Dõmov. 50. minutil teenis Ofosu Appiah Transi poolelt punase kaardi, misjärel realiseeris vilistatud penalti ära Hannes Anier. 74. minutil vormistas Anier oma hooaja 8. liigaväravaga lõppseisu 4:1, mis tähendas, et Kalev suutis tabelisse kirjutada hooaja neljanda võidu. 26 vooruga on 10. kohal paiknev Kalev nüüd kogunud 15 silma, nende ees paiknevad FC Kuressaare ja Narva Trans vastavalt 19 ja 21 punktiga.

Teises samaaegses kohtumises tegid 0:0 viigi Viljandi Tulevik ja TJK Legion. Kuna liiga poolitamiseni on jäänud veel vaid üks voor, tähendas viigiline tulemus, et Tulevik on endale tänavuseks hooajaks kindlustanud koha esikuuikus. 26 vooruga on nad nüüd 6. kohal kogunud 30 silma, Legion jääb nende selja taha 25 punktiga.

Laupäeva viimases kohtumises pakkusid tõelise põnevuslahingu FCI Levadia ja Tartu Tammeka, millest väljus 3:2 võiduga kodumeeskond Levadia. Tammekale said kaotusmängus saatuslikuks poolaegade algused - kui esimese poolaja alguses viis Iurii Kolomoiets Levadia juba 2. minutil juhtima, siis 48. minutil saadeti punase kaardiga väljakule minema Tammeka keskkaitsja Igor Dudarev. Kümme minutit pärast vähemusse jäämist pidi Tammeka võrgust korjama ka teise palli, kui täpne oli Robert Kirss. Kuigi võis tunduda, et sellega on mängu saatus ka otsustatud, arvas külalismeeskond teisiti ning 70. minutil realiseeris Tristan Koskor värava ees ära Sten Reinkorti hea söödu, saades seeläbi kirja hooaja 12. tabamuse. 18 minutit hiljem sai Tammeka kätte ka viigivärava, kui teise palli saatis Artur Kotenko selja taha Mikhail Slashchev. Viimane sõna jäi sedapuhku aga ikkagi Levadiale, kelle poolelt päästis kolm võidupunkti 90+2. minutil täpne olnud Trevor Elhi.

Pühapäeva alustuseks pakkusid põneva mängu ka Paide Linnameeskond ja FC Kuressaare. Avapoolajale läks 2:0 eduseisul kodumeeskond Paide, kelle särgis sai kaks tabamust kirja Edgar Tur. 55. minutil lõi külaliste poolelt ühe värava tagasi Mattias Männilaan. 67. minutiks põlesid tablool omakorda numbrid 3:2, kui esmalt viis Deabeas Paide 3:1 juhtima, kuid juba 2 minutit hiljem tõi Kuressaare taas ühe värava kaugusesse Rauno Tutk. Viimaste minutitega kallutas Paide kohtumise aga siiski kindlalt enda kasuks, kui penaltipunktilt vormistas kübaratriki Edgar Tur ning jala said valgeks ka Edrisa Lubega ja Kevin Kauber, kes tegi 87. minutil lõppseisuks 6:2.

26. voorule tõmbasid eile pärastlõunal joone alla FC Flora ja Nõmme Kalju, kui 599 pealtvaataja ees peetud mõõduvõtt lõppes sedapuhku 0:0 viigiga. Ühtlasi sai seeläbi lõpu ka Flora pikk võiduseeria, mis oli Premium liigas kasvanud juba 13-mänguliseks. Tabelisse vaadates jätkab siiski Flora kindlalt esikohal, edestades ühe vähempeetud mängu juures lähimat jälitajat Paide Linnameeskonda 11 punktiga. Neljandal kohal paiknev Kalju jääb omakorda Florast maha 20 silmaga. Kolmandal kohal asuvast Levadiast lahutab Marko Kristali hoolealuseid 2 punkti.

Kui tavapäraselt koosneb Premium liiga hooaeg 36 voorust, siis koroonaviirusest tingitud pausi tõttu otsustas jalgpalliliit maikuus hooaega lühendada. Kõik Premium liiga klubid kiitsid heaks uue süsteemi, mille põhjal peetakse esmalt kolm ringi (kokku 27 mängu), misjärel mängivad 1.-6. kohal ning 7.-10. kohal asuvad meeskonnad veel ühe ringi. Lisaringi võetakse varem teenitud punktid kaasa. See tähendab, et esikuuik peab hooaja jooksul 32 ja teised 30 mängu.

Premium liiga tabeliseisu ja kalendriga saad lähemalt tutvuda siin.