18

04.2018

21:40

VIDEOD: Karikavõistlusel jõudsid poolfinaali Flora ja Flora U21

Täna selgusid Evald Tipneri karikavõistlustel viimased poolfinalistid, kui 2015. aasta saavutust suutis korrata Tallinna FC Flora, kes jõudis nelja parema sekka kahe meeskonnaga.

FC Flora esindusmeeskond kohtus täna võõrsil FC Kuressaarega, kes alistati 7:0. Avapoolajal tegid skoori Henri Järvelaid ja Joseph Saliste, teisel poolajal suutis lühikese ajaga kübaratriki lüüa Erik Sorga, kes viis külalised juba 5:0 ette. Kohtumise lõpus olid Flora poolt täpsed veel Markus Poom ja Zakaria Beglarishvili. Sama skooriga oli Saaremaal lõppenud ka liigamäng 4. aprillil.

Tänases teises kohtumises suutis esiliigas palliv FC Flora U21 alistada kõrgliigameeskonna Viljandi JK Tuleviku 7:3. Kristjan Kask viis Flora noored juhtima 12. minutil, kuid mõned minutid hiljem suutis Rainer Peips viigistada, kui ta suunas väravasse Roger Teori täpse tsenderduse. Poolajavileks oli kodumeeskonna eduseis kaheväravaline – 29. minutil viis Flora juhtima Jako Kariste, 44. minutil oli täpne Mattias Männilaan.

Männilaane teine värav 53. minutil viis Flora juhtima juba kolme väravaga, kuid külalised ei andnud alla – 58. minutil suutis Tauno Mõttus tuua Viljandi kahe värava kaugusele, kuus minutit hiljem skooris karistuslöögist Sander Post. Kuid kohtumise lõpp kuulus Flora noortele eesotsas 15-aastase ründaja Aleksandr Šapovaloviga, kes lõi vähem kui kümne minutiga kübaratriki, kui Flora noored võitsid suureskoorilise mängu tulemusega 7:3. Kohtumine on järelvaadatav SIIT.

Teisipäevastes veerandfinaalides alistas Tallinna FCI Levadia võõrsil 1:0 Nõmme Kalju ning JK Narva Trans oli kodus 6:0 parem FCI Tallinnast.

Poolfinaalpaarid loositakse Eesti Jalgpalli Liidus neljapäeval kell 11.